РФ загрожує розпад незалежно від режиму правління, – американський історик

uatv
18.08.2019
Фото Укрінформ-UATV

Російська Федерація може розпастися незалежно від того, авторитарною чи демократичною вона буде. Країні загрожує дроблення і в тому випадку, якщо її очолить наступник Путіна, і тоді, коли країною почне керувати демократично обраний президент.

Про це заявив американський історик, професор коледжу з питань міжнародної безпеки Національного університету оборони США Пітер Єльцов, повідомляє Голос Америки.

Дослідник наголошує, що країна може розпастися під тиском сепаратизму, який наступник нинішнього президента РФ не зможе стримувати. Але демократизація також обернеться дробленням.

“Якщо Росія стане по-справжньому демократичною країною з вільними виборами на всій її території, то регіони почнуть вибирати своїх губернаторів, автономні республіки – своїх лідерів, і створювати свої владні структури, наприклад, парламенти. Це буде схоже на те, що відбувалося в 1990-х роках – всі захочуть незалежності, як цього хотіли Татарстан або Чечня. Якщо уявити, що Росію очолить демократично обраний лідер, то це все станеться просто більш мирно”, – заявив Пітер Єльцов.

Проте деякі спеціалісти з питань Росії до прогнозів Єльцова ставляться скептично.

Нагадаємо, у суботу, 17 серпня, у Москві та Санкт-Петербурзі відбулися одиночні пікети “за чесні вибори та проти політичних репресій”.

Джерело Голос Америки
дата 18.08.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV