РФ у невизнаному Придністров’ї блокує доступ до небезпечних військових складів

Об’єкт залишається без нагляду міжнародних спостерігачів

uatv
13.11.2018

Фото Укрінформ-UATV

Росія в невизнаному Придністров’ї, на кордоні між Україною та Молдовою блокує доступ до потенційно небезпечних складів, де зберігається більше 20 тис. тонн боєприпасів. Про це заявив міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш в інтерв’ю ЗМІ Молдови, передає прес-служба міністерства.

“Військовий контингент Російської Федерації зосереджено у Чорноморському регіоні (військові бази на території тимчасово окупованого Криму), молдовському Придністров’ї та сході України становлять серйозну загрозу стабільному розвитку нашим державам”, – зазначив він.

Міністр звернув увагу на міжнародне безпекове значення складів із боєприпасами у селі Колбасна та про їхню потенційну небезпеку.

За його словами, ці склади на території непідконтрольного Придністров’я створюють загрозу як для Молдови, так і для України.

“Населений пункт розташований фактично на кордоні між Україною та Молдовою, а наявність російських військових лише підсилює  напругу та небезпеку. Ми знаємо, що на стратегічних складах із боєприпасами у Колбасному є близько 20 тисяч тонн боєприпасів різноманітного призначення: від стрілецької зброї – до ракет реактивних систем залпового вогню”, – розповів Черниш.

Він наголосив, що небезпечний об’єкт залишається без нагляду міжнародних спостерігачів, починаючи з 2000-х років.

“Проте, необхідно отримати  відповіді на запитання: чи проводиться безпековий моніторинг, чи проведена інвентаризація ВНП (аби зрозуміти, чи їх ніде не використовували). Ця інформація потрібна для всіх сторін, які зобов’язані підтримувати переговорний процес щодо Придністров’я та мирне врегулювання конфлікту на сході України зокрема”, – підсумував міністр.

Нагадаємо, що Парламентська асамблея ОБСЄ внесла поправки до резолюції сесії ПА ОБСЄ про виведення російських військ з Придністровського регіону.

Джерело UATV
дата 13.11.2018
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV