РФ повинна допустити спостерігачів ООН в окупований Крим, – Сергій Кислиця

uatv
15.03.2019
Скрін із відео

Якщо Росія хоче довести, що в незаконно анексованому Криму немає порушень, вона мусить допустити на півострів спостерігачів ООН.
Про це, виступаючи на спеціальному засіданні Ради Безпеки ООН, заявив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, повідомляє UATV.

“Росія вихваляється економічним та соціальним прогресом у Криму, але досі не надала доступ до півострова моніторинговій місії ООН з прав людини. Просте питання: якщо все так добре, чому б не дати ООН пересвідчитися у цьому?”, – сказав представник України. 

Він додав, що у залі присутній російський представник, тож є нагода “почути виступ у кращих традиціях Комуністичної партії СРСР про те, як казково все у Криму, і як півострів процвітає під окупацією, що є неправдою”.

“Міжнародна спільнота має право знати, як Росія справляється зі своїми зобов’язаннями як держава-окупант, на котру Женевська конвенція накладає зобов’язання щодо окупованої території”, – наголосив Кислиця.

Також замміністра розповів, що Росія нагадує резистентний вірус, який стає агресивнішим через недбале лікування.

“Ситуація (з Росією, – ред.) жахливо нагадує іншу надзвичайно тривожну реальність ХХІ століття, а саме – виникнення вірусів, резистентних до ліків. Механізм ідентичний – хворобу, яку спричиняє вірус, лікують певними препаратами, але не всі хворі слідують суворим правилам, тож, як наслідок, з’являється наступне покоління вірусів, вже невразливе до наявних ліків”, – заявив дипломат.

На його думку, міжнародна спільнота стикається з усе більш войовничою налаштованою Росією через те, що масштабні порушення міжнародного права у Грузії, Україні та Сирії не отримали адекватної та рішучої відповіді.

LIVE | На засіданні Радбезу ООН з приводу 5-ї річниці окупації Криму обговорюють ситуацію на півострові

Опубліковано UATV українською Пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Нагадаємо, що донька українського моряка в Радбезі ООН закликала допомогти звільнити військовополонених.

Джерело UATV
дата 15.03.2019
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV