РФ не хоче брати участь у переговорах “нормандської четвірки”, – Жовква

uatv
09.04.2021
Фото ОП

Україна просила про переговори лідерів країн Нормандського формату одразу після загострення ситуації на Донбасі, однак Росія відмовилася. 

Про це розповів заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в інтерв’ю LB.ua, пише UATV.

За його словами, наразі готується розмова з очільниками Німеччини та Франції.

“Тільки-но відбулося загострення на фронті, ми відразу попросили переговори з усіма трьома представниками “нормандської четвірки”. Кремль відмовився. Зараз планується розмова з лідерами Німеччини та Франції”, – сказав він.

Говорячи про саміт лідерів “четвірки”, Жовква наголосив, що тут справа не в датах.

“Питання не в датах. Конкретно одна країна не хоче проведення цього саміту. Це – Росія. Бо коли сидять лідери вчотирьох, то всі чують позицію одне одного. На таких самітах нас відкрито підтримують лідери Німеччини та Франції. Президенту РФ це не дуже приємно слухати. Крім того, Росії немає чого сказати. Росія не виконала жодної з домовленостей Паризького саміту, окрім організації режиму припинення вогню. Та й тут ми бачимо, що він постійно порушується. Не можна сказати, що Мінський і Нормандський формати заблоковані: відбуваються зустрічі на рівні ТКГ, радників лідерів “четвірки”. Однак складається враження, що РФ навмисно переводить ці перемовини в неконструктивне русло. Певно, вони їй не потрібні”, – зазначив заступник керівника ОП.

Раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що найближчим часом можуть відбутися переговори між українською, німецькою та французькою сторонами.

Також Леонід Кравчук пояснив, чому виступає за приєднання США до Нормандського формату.

Джерело Лівий берег
дата 09.04.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×