РФ намагалася приховати розшук Мазура від українського бюро Інтерполу, – МВС

Фото Facebook Людмила Денісова

Для того, щоб оголосити у розшук ветерана АТО Ігоря Мазура, Російська Федерація виставила не червону картку Інтерполу, а спеціальний обмежений у розповсюдженні циркуляр.  Це дозволяло приховати інформацію про розшук від українських прикордонників та правоохоронців.

Про це повідомив директор департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко у Facebook, інформує UATV.

“На затриманого у Польщі українського ветерана війни з РФ унсовця Ігоря Мазура “Тополю” було виставлено не червону картку Інтерполу, яка одразу кидається в око нашим поліцейським і прикордонникам під час перетину кордону, а спеціальне циркулярне повідомлення, щось на кшталт оперативного орієнтування про затримання, розповсюдження якого було обмежено певними країнами“, – написав Артем Шевченко.

У тому, що РФ саме таким чином оголосила Мазура у розшук, є ознаки зловживання статутом Інтерполу, наголосив директор департаменту комунікацій МВС.

Проте не виключається й те, що була запланована спеціальна операція за участю російської агентури, додає Шевченко. Так, період часу, у який нібито сталися злочини, в яких Росія звинувачує Ігоря Мазура, охоплює 1994-2000 роки. Саме на цей час припадає перша тапочаток другої чеченських війн. А так зване “розслідування” кримінального провадження за цими фактами датоване у росіян аж 2014 роком, коли вони затримали іншого члена “УНА-УНСО” Карпюка, обвинуваченого у такому злочині.

“Саме циркулярне орієнтування було надіслане полякам вже 2019 року. Тобто не виключено, що хтось із тих осіб, які могли знати, що Ігор “Тополя” запрошений чи збирається у листопаді їхати у Польщу, дали знати про це росіянам, а ті швидко прислали туди саме таке повідомлення про затримання, яке мінімізовувало обізнаність про це поліцейських українського бюро Інтерполу”, – зазначив Артем Шевченко.

Відповідну інформацію Артем Шевченко також підтвердив для телеканалу UATV телефоном.

“Ми нагадуємо про те, що ми у декількох випадках такі повідомленні бачили. Але механізм Інтерполу передбачає, що такі повідомлення можуть мати різний статус. На Яценюка побачили, також на Чубарова, Гриценка, Полторака, якого ще у 2017 році хотіли оголосити (у розшук, – ред.), але за іншими статтями. Ми вчасно роз’яснили Генеральному секретаріату Інтерполу, що такі повідомлення не мають під собою підстав і є політично вмотивованими. Генеральний секретаріат з цим погодився”, – прокоментував Артем Шевченко.

Цього разу повідомлення відбулося за механізмом, який значно зменшує можливість реагування, зазначив Шевченко. Тому українська сторона уже зреагувала за фактом затримання.

“Також особа затриманого не така публічна і відома, як вищеперераховані мною політики і військові керівники”, – додав він.

Артем Шевченко порадив українським громадянам, зокрема ветеранам війни з РФ, бути обережними під час подорожей за кордон, ретельно та уважно планувати поїздки. МВС у свою чергу готове надати необхідні роз’яснення на цю тему.

Нагадаємо, Ігор Мазур – заступник голови партії “УНА-УНСО“, заступник головного командира УНСО, помічник народної депутатки від партії “Голос” Соломії Бобровської, а також один із засновників “Руху опору капітуляції“. З травня 2014 року воював на Донбасі.

В МЗС повідомили, що розробили стратегію захисту затриманого в Польщі ветерана АТО Мазура.

Раніше Аваков з приводу затримання українця заявив, що Російська Федерація у черговий раз використала інструменти Інтерполу для політичних переслідувань громадян України.

9 листопада під Посольством Польщі в Україні відбулася акція, на якій активісти закликали відпустити Мазура.

Прямий ефір