РФ чинить тиск на Україну, відвертаючи увагу від невиконання нею Мінських угод, – Єльченко

uatv
16.07.2019
Фото Twitter Ukrinun

16 липня відбулося засідання Ради Безпеки ООН, яке ініціювала делегація Росії для обговорення українського “мовного закону”. У своєму виступі під час зібрання постійний представник України при ООН Володимир Єльченко наголосив, що це питання – внутрішнє, яке стосується лише нашої держави, інформує UATV.

Постпред також додав, що Росія сторіччями піддавала українську мову репресіям. Нині у Росії офіційно проживає близько 3 мільйонів українців, але там немає жодної української школи.

На думку Володимира Єльченка, піднімаючи це питання напередодні парламентських виборів в Україні, Москва чинить тиск на Україну і таким чином намагається відвернути увагу від постійного невиконання Росією Мінських угод. 

“Новий президент країни прагне врегулювати конфлікт політико-дипломатичним шляхом. В Станиці Луганській ми продемонстрували конструктив, – наголосив він. –  Однак російські сили завдають ударів по об’єктах цивільної інфраструктури. Це що, заклик до діалогу?”, – сказав постійний представник. 

Дипломат нагадав, що завтра, 17 липня, 5-та річниця
збиття російськими військовими літака рейсу MH17  і висловив співчуття усім рідним загиблих. 

“Україна підтримує зусилля, які докладає міжнародна слідча група у цій справі”, – зауважив він. 

Йшла мова і про захоплених у Керченській протоці українських моряків.

“Росія продовжує заперечувати це протиправне діяння. Але сьогодні РФ пішла далі і вже заперечує рішення морського трибуналу, який виніс рішення у справі України – терміново дозволити повернутися в Україну військовослужбовцям, – сказав Єльченко. – Ми закликаємо Росію виконувати рішення трибуналу. Неповага до міжнародного права з боку Росії очевидна”.

Звертаючись до присутніх, постійний представник вкотре наголосив: “РФ повинна звільнити всіх затриманих українських громадян, зокрема й на окупованих територіях. Їм повинна надаватися відповідна медична допомога і правовий захист. Ми закликаємо до посилення санкцій проти РФ до того часу, поки вона не відпустить на свободу полонених моряків, усіх політв’язнів та не звільнить окуповані території України”. 

Нагадаємо, сьогодні, 16 липня, в Україні набув чинності закон про мову.

Джерело UATV
дата 16.07.2019
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×