Режим тиші, відкриття КПВВ, обмін утримуваними особами: відбулося чергове засідання ТКГ

uatv
15.10.2020
Фото Укрінформ

Відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи в режимі відеоконференції за участю делегацій України та Російської Федерації та за модераторства ОБСЄ.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Офіс президента.

Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Яшар Халіт Чевік відзначив досягнення у запровадженні режиму тиші, який дотримується вже майже три місяці, та наголосив на необхідності забезпечення його сталого характеру.

Представник ОБСЄ зауважив, що політичні питання, через які засідання групи є не такими результативними, як хотілося б, не повинні стояти на чільному місці в роботі безпекової групи. Зокрема, було відзначено необхідність вирішення питання оновленого плану розмінування, що є особливо актуальним через наближення зими.

Також ішлося про недопущення блокування роботи ТКГ, обговорювалися пропозиції до плану дій з реалізації Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей.

Читайте також: Рада вихідців з Донбасу: Кравчук розповів про нову ініціативу для допомоги ТКГ

Українська делегація у соціально-економічній групі знову порушила питання можливості формування групи експертів під егідою МАГАТЕ для моніторингу зберігання радіоактивних матеріалів на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей України.

Координатор ОБСЄ у гуманітарній групі Тоні Фріш під час обговорення питання взаємного звільнення утримуваних осіб повідомив, що українська сторона передала список з чотирма категоріями таких осіб. З тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України інформації не надано.

Тоні Фріш констатував готовність сторін одночасно відкрити два нових КПВВ у Луганській області в першій декаді листопада на виконання домовленостей саміту “нормандської четвірки” в Парижі.

Раніше голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук повідомив, кого хоче бачити своїм першим заступником.

Джерело UATV
дата15.10.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×