Революція Гідності не закінчиться, поки ідеали Майдану будуть зберігатися, – Бистрицький (ВІДЕО)

Фото UATV

Увечері 21 листопада 2013 року перші учасники протесту вийшли на центральну площу Києва у відповідь на відмову влади підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Пізніше мирний протест переріс у Революцію Гідності. Як зараз громадяни оцінюють ті події, що вони змінили в долі країни, і які висновки ми маємо зробити, розповів президент Українського філософського фонду Євген Бистрицький в студії UATV.

“Коли мова йде про розвиток демократії, ми маємо на увазі два рівні цього. Перший рівень – це демократичне управління, тобто, влада підзвітна народу. Другий рівень розвивається з часів Французької революції. Це те, що було в гаслах: “Рівність, свобода і братство”. Це були ключові гасла й Майдану. Свобода в тому розумінні, що влада не може бути такою, якою ми не хочемо. І рівність, яка вилилася в назву самої Революції Гідності. Йшлося про гідність як особистості, так і народу”, – зазначив гість студії.

За його словами, більшість людей, які були на Майдані, виступали за те, щоб Україна відвернулася від Росії і рухалася в напрямі Євросоюзу. І мова навіть не про українську мову, а про цінності, які об’єднують народ. Тому не можна говорити, що Майдан був даремно.

Що стосується змін після 2014 року, експерт вважає, що режим залишився той самий, але змінилася влада.

“Поки ідеали Майдану зберігаються, поки орієнтація населення зберігається на цінність демократії, Революція Гідності не закінчується. Адже за нею стоять жертви, і не тільки на Майдані, а й у війні з агресором”, – запевняє Євген Бистрицький.

Він каже, що сьогоднішня влада зобов’язана завершити “справи Майдану”, розслідувати смерті Небесної Сотні і завершити судову реформу.

Нагадаємо, що сьогодні президент Володимир Зеленський, вітаючи співвітчизників з Днем Гідності та Свободи, зазначив, що всі винні в “справах Майдану” мають бути покарані.

Прямий ефір