Ревайлдінг: як дикі тварини допомагають відновлювати українські землі (ВІДЕО)

Скрін з відео

Ревайлдінг (від англійського “wild” – дикий) – це новітня природоохоронна ідеологія. Прихильники ревайлдінгу виступають за баланс між природою і господарською діяльністю людини.

“Ми зі своїми колегами давно захопилися природою. Ми брали участь як волонтери в різних програмах з охорони навколишнього середовища. Зрештою ми вирішили, що хочемо чогось більшого – зробити свій внесок у навколишнє середовище та українську природу. Тому ми вирішили зробити проект по рекультивації земель”, – розповідає керуючий господарством Антон Неліп.

Відзначимо, що рекультивація – це відновлення земель і водних ресурсів, родючість яких знизилася в результаті людської діяльності. Метою проведення рекультивації є поліпшення умов навколишнього середовища, відновлення продуктивності порушених земель і водойм.

Чим цікава ідеологія ревайлдінгу: на відміну від інших прихильників охорони навколишнього середовища, які негативно ставляться до сільського господарства, вважаючи, що це призводить до знищення природи, вони схиляють до максимально ефективного використання землі. Прагнуть, щоби був баланс між природою та господарською діяльністю людини.

“Завдяки використанню диких тварин відновлюються землі після неефективного їх використання в сільському господарстві або кинуті сільгосп землі. Їх повертають назад у природу”, – говорить герой програми.

Антон Неліп разом з друзями створив господарство у вигляді ревайлдінг-парку, яке існує вже 3 роки.

“Оскільки у нас в парку живуть дикі коні, відвідувачі парку дуже хотіли контактувати з ними, тому ми вирішили побудувати власну конюшню та зайнятися розведенням різних незвичайних порід. У нас є коні породи норікер – це невеликий альпійський ваговоз, 2 мерина породи дюльменский поні – це тарпаноподібний німецький кінь, а для зовсім маленьких, для дітей, ми розводимо аргентинську породу – конячок Фалабелла”, – розповідає Антон Неліп.

За його словами, в них є власні пасовища, де на основі ідеї ревайлдінгу відбувається процес природного випасу для відновлення пасовищ.

Відзначимо, що в Європі багато хто використовує коней в сільському господарстві, адже вони можуть замінювати техніку, коли ми говоримо про виробництво еко-продукції, про “зелене” фермерство. Якщо в ньому головне – це уникати використання добрив, то зараз в Європі все більше розвивається еко-фермерство, коли виключають використання техніки.

“Всі знають, що робота на землі – одна з найважчих у світі, але в той же час вона приносить і найбільше задоволення”, – запевняє герой програми.

Більше випусків програми “Моя земля” дивіться за посиланням.

Прямий ефір