Республіка Молдова готова розвивати кіно і теле-виробництво спільно з Україною

Фото UATV

Це вже другий візит молдавських представників сфери телебачення і радіомовлення на цей щорічний медіа-захід.

У минулому році в Республіці Молдова заборонили російську пропаганду і ввели відповідні штрафні санкції за пропагандистський політичний або інформаційний контент з Росії.

“У нас не було мети закривати канали, просто є обмеження щодо програм: політичних, аналітичних, інформаційних, військових. Телеканали можуть контролювати свій контент і мають право включати чи не включати в сітку такі програми. З кабельними операторами все складніше – якщо телеканал, який кабельний оператор ретранслює містить такі випуски новин або інформаційно-політичні програми, йому нічого не залишається як зняти цей телеканал “, – пояснила Вероніка Кожокару, член Координаційної ради з питань телебачення і радіо Республіки Молдова.

У цьому році основною темою діалогу стало питання cash rebate – повернення коштів, інвестованих зарубіжними теле- і кіновиробниками. Щоб такий закон запрацював в Україні, потрібно внесення відповідних змін до підзаконних актів та інші нормативні документи. Ці зміни створять нові можливості для залучення інвестицій в українську теле- і кіно-індустрію.

Тим часом, законодавство Молдови вже передбачає таку можливість – з 01 жовтня cash rebate на виробництво теле і кіно-продукту в Молдові складе 25% від витрачених коштів. Для України це означає нові можливості для співпраці, адже за словами координатора зі зв’язків з громадськістю Посольства США в Молдові Зінаїди Вулфінгтон, українські професіонали можуть виступити експертами в Молдові.

“Молдова намагається зробити все, щоб залучити іноземних інвесторів, тому Україна може вкладати там свої гроші і знання”, – зазначила представник Посольства США в Республіці Молдова.

Ще одним напрямком, де Молдова готова перейняти досвід України, є захист мовної і культурно-національної спадщини, саме на це спрямований новий Кодекс телебачення і радіомовлення, який був прийнятий в Республіці Молдова в липні 2018.

У Координаційній раді з телерадіо Молдови впевнені, що особливі передумови для співробітництва двох країн, створює той факт, що країни дивляться в одному напрямку і налаштовані на спільний розвиток теле- і кіно-індустрії.

“Наші спільні цілі полягають в тому, що потрібно просувати своє виробництво. У нас поки не виходить самим виробляти, тому ми зацікавлені в спільному виробництві з Україною”, – зазначила Вероніка Кожокару.

Анна Костюченко, UATV

Прямий ефір