Реформа вугільної галузі: Україна й міжнародні партнери обговорили перспективи співпраці

uatv
07.08.2020
Фото з сайта mpe.kmu.gov.ua

Європейські держави та міжнародні фінансові організації можуть взяти участь у проєктах, що будуть реалізовані в межах реформи вугільної галузі та трансформації вугільних регіонів України.

Про це йшлося під час зустрічі представників Міністерства енергетики, Міністерства розвитку громад та територій і Верховної Ради із міжнародними партнерами, інформує Урядовий портал.

Сторони обговорили напрями та перспективи співпраці у проведенні реформи вугільної галузі та трансформації вугільних регіонів України.

В. о. міністра енергетики Ольга Буславець повідомила, що зараз команда міністерства завершує підготовку концепції та плану заходів стосовно реформування державних підприємств вугільної промисловості.

Вона наголосила, що обов’язково буде передбачено заходи із розв’язання невідкладних економічних та соціальних проблем галузі, які виникнуть у процесі трансформації.

“Пом’якшити наслідки можливо через комплексний підхід до питання, зокрема, використовуючи модель справедливої трансформації вугільних регіонів”, – зазначила Буславець, додавши, що для України є дуже важливим досвід європейських країн, які успішно провели реформу.

Зараз Міненерго досліджує потреби ринку в енергетичному вугіллі та завершує розробку методології, за якою шахти буде розділено на декілька категорій. Залежно від цього будуть оцінені перспективи подальшої долі вугледобувних підприємств. 

Водночас відбувається підготовка пілотного проєкту трансформації двох мономіст – на сході і заході України. Міжнародні партнери висловили зацікавленість у ньому й очікують від української сторони конкретні пропозиції щодо міст та критерії, за якими вони будуть відібрані.

Нагадаємо, що 31 липня Володимир Зеленський підписав закон про підтримку відновлюваної енергетики.

НКРЕКП затвердила нові “зелені” тарифи на електрику.

Джерело Урядовий портал
дата 07.08.2020
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×