Реформа інтернатів дозволить зменшити кількість дітей у них втричі

Фото з сайта sirotstvy.net

Відмовитися від інтернатних закладів повністю не вдалося ще жодній країні. Проте реалізація в Україні реформи інтернатів має зменшити кількість дітей, які перебувають у таких закладах, втричі.

Про це розповіла національний програмний директор “SOS Дитячі села – Україна” Дар’я Касьянова, повідомляє “Рубрика“.

За словами Касьянової, реформа деінституціоналізації покликана змінити звичний для нас вигляд інтернатів, адже зараз це величезні будівлі зі 100-300 дітьми. Найчастіше причина перебування там дітей – це те, що сім’ї не справляються з їхнім вихованням.

“У деяких випадках таким чином сім’я вирішує проблему, тим самим порушуючи права дитини. Сказати, що в таких випадках інтернати будуть замінені на дитячі будинки сімейного типу неправильно, тому що там виховуються діти-сироти, позбавлені батьківського піклування. А в інтернатах наразі 90% дітей, у яких є батьки. Навіть за законом вони не можуть бути розміщені в ДБСТ і прийомних сім’ях”, – сказала Дар’я Касьянова.

Зараз в інтернатах перебуває 1,5% дитячого населення країни. Очікується, що в результаті реалізації реформи у 2026 році ця цифра повинна становити не більш ніж 0,5%. Також важливо забезпечити дітям умови, максимально наближені до домашньої обстановки, тобто розмістити їх у патронатних сім’ях або ж будинках сімейного типу.

Нагадаємо, на Дніпропетровщині зводять “групові будинки” замість інтернатів.

Прямий ефір