Real.Україна: “Ихтамнет” – розвінчуємо міф російської пропаганди (ВІДЕО)

uatv
19.08.2019
Скрін із відео

Бойові дії на Донбасі Кремль із самого початку називає “внутрішнім конфліктом“. Москва нав’язує світові думку,  що українській армії протистоїть виключно місцеве населення, російських військових там немає.

Свою причетність до подій на сході України Кремль заперечує. А водночас кадрові військові РФ передають “привіти” з українського Донбасу в свої рідні російські міста.

На Донбасі воюють близько 32 тисяч бойовиків. З них 11 тисяч – громадяни Росії. Таку цифру озвучив екс-командувач операцією Об’єднаних сил Сергій Наєв.

“Керівні посади цих формувань займають кадрові офіцери та генерали Збройних сил Росії. Зауважу, що це не добровільне ополчення так званих “ЛНР/ДНР”, це регулярні підрозділи, які по своїй системі управління підпорядковуються штабу 8-ї загальновійськової армії, яка дислокується в місті Новочеркаську Російської Федерації”, – заявив Наєв.

Під контролем бойовиків на Донбасі – близько 2,5% української території. Москва намагається переконати світ, що ця невелика частина країни самостійно понад 5 років протистоїть регулярній українській армії. Звідки на Донбасі з’явилися невичерпні запаси боєприпасів і озброєння, в Кремлі відповісти не можуть.

“Все озброєння протилежного боку, а саме: танки, бойові та броньовані машини, артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню – виробництва Російської Федерації, і потрапили до нас звідти. Та є й новітні зразки російського озброєння, яке вони тут використовують”, – зазначив Наєв.

На охопленій війною українській території з 2014 року було зафіксовано 50 видів сучасної російської військової техніки. Це дані волонтерів міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm.

“Йдеться конкретно про нові розробки, які точно не могли бути на озброєнні України, а також ніколи не були в радянській армії. Така зброя є тільки у Росії і виготовляється тільки в цій країні”, – розповів спікер InformNapalm Михайло Макарук.

Ось, наприклад, російський танк Т-72Б3. Виготовляти в РФ його почали в 2011 році на “Уралвагонзаводі” в Нижньому Тагілі. На момент початку війни на Донбасі ці машини перебували на озброєнні тільки у російській армії.

У небі над Донбасом за час війни неодноразово були помічені новітні російські безпілотники. Наприклад, “Орлан-10” – багатофункціональний безпілотний комплекс РФ. Виробляється в Санкт-Петербурзі й використовується в російській армії з 2010 року.

У жовтні 2018 року цей безпілотник помітили в українському небі. Він вів розвідку над Лисичанськом. Українські військові за тривогою підняли ударний вертоліт Мі-24, який збив машину противника. Пізніше силовики знайшли уламки російського “Орлана”.

Це все – лише мала частина доказів російської агресії проти України. І поки на Донбасі з’являються все нові найманці й зразки передової російської техніки, в Кремлі продовжують розповідати світові про міфічну “українську громадянську війну”.

Більше випусків з циклу Real.Україна дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 19.08.2019
категорії ООС (АТО)
поділитися

Топ новин на UA|TV