Real.Україна: UATV спростовує міфи про “зруйнований війною” Маріуполь (ВІДЕО)

uatv
22.08.2019
Фото UATV

Мирний фронтовий Маріуполь. Саме так маріупольці називають сьогодні своє місто. Музичні фестивалі, реконструкція майданчиків і парків, відпочивальники на пляжах. Це те, чим воно живе зараз, і те, чого вперто не хоче бачити російська пропаганда. Адже, за версією Кремля, життя в цьому місті зупинилося.

Як відрізняються реалії від того, що показують по телевізору в Росії? Про це – наступна серія з циклу сюжетів UATV Real.Україна.

Війна дійсно біля порога Маріуполя. Буквально в 20 кілометрах від міста на позиціях українські військові захищають форпост держави.

У мікрорайоні “Східний” 24 січня 2015 року сталася страшна трагедія: бойовики обстріляли мирних жителів із “Градів”. 31 людина загинула, 117 отримали поранення. Практично вся інфраструктура була зруйнована.

Але через чотири роки мікрорайон відродився. Його відновлювали всім миром: жителі, волонтери, військові, представники гуманітарних місій.

“Завдяки нашим військовим ми живемо тут мирним життям. Ціною свого здоров’я вони захищають нас щодня”, – зазначає одна з місцевих мешканок.

Сьогодні в Маріуполі реконструюють площі й облаштовують парки, ремонтують школи та лікарні. А головне – люди їдуть сюди. І не тільки для того, щоб відпочити на теплому Азовському морі. На узбережжі щорічно проводяться музичні фестивалі.

Міф про те, що в Маріуполі живуть непатріотичні люди, городяни зруйнували давно. Місцеві волонтери допомагають і підтримують українських військовослужбовців.

Коли ворог стояв біля воріт міста, жителі розгорнули на площі гігантський прапор України. Тоді вони ініціювали челлендж до Дня Державного прапора MyFlagMyPride. Люди фотографувалися з українськими символами й викладали фото в соцмережах, показуючи в такий спосіб, що Маріуполь – це Україна.

Більше випусків з циклу Real.Україна дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 22.08.2019
категорії Суспільство
поділитися

Топ новин на UA|TV