Real.Україна: UATV розвінчує міфи Москви про походження української держави (ВІДЕО)

uatv
24.08.2019
Фото з сайта zametkin.kiev.ua

Москва протягом 6 століть за допомогою історичних фальсифікацій намагалася обґрунтувати свою імперську політику та придушити національно-визвольний рух на території України.

Міфи про історичну необґрунтованість незалежності України і сьогодні дуже популярні в російській пропаганді. Їх розвінчали журналісти UATV в черговому сюжеті із циклу Real.Україна.

З 1853 року над Києвом височить пам’ятник хрестителю Русі Володимиру Великому.

Життя князя нерозривно пов’язане з містом. Саме тут він охрестив жителів середньовічної держави.

Президент РФ на урочистостях з нагоди відкриття пам’ятника Володимиру Великому в Москві назвав київського князя своїм співвітчизником і засновником російської держави.

І Володимир – не єдиний представник київської князівської родини, чиє ім’я росіяни намагалися привласнити собі. Російськими Путін називав Ярослава Мудрого та його доньку Анну на зустрічі з Еммануелем Макроном.

Однак освічена французька публіка знає про “російську” Анну, королеву Франції. Молодша донька нашого великого князя, Ярослава Мудрого, була дружиною Генріха І та внесла значний внесок в розвиток Франції.

“У той час, коли Володимир Великий хрестив Русь, а Анна Ярославна правила у Франції, територія сучасної Москви називалася Заліссям, де мешкають не слов’яни, а фіно-угри, – розповідає історик Віктор Брехуненко. – Пізніше ці території були колонізовані Руссю. І вже в ХІІ столітті на тому місці були створені удільні князівства”.

Міф про те, що Росія є правонаступницею Русі, придумав не Путін. Проголосивши Москву “третім Римом”, московити століттями фальсифікували історію – переписували літописи, маніпулювали документами, брехали в підручниках. Щоб утвердитися в своїх правах, привласнили й назву “Русь”, назвавши себе росіянами, а свою державу – Росією.

“Як мінімум з кінця ХV століття, коли з’явилася російська ідея об’єднання під владою московського царя всіх земель колишньої Київської Русі, – зазначає історик. – Тоді московська еліта проголосила концепцію, якої Росія дотримується до сьогоднішнього дня, що нібито державність Русі перейшла до Москви й династія київських князів продовжилася там”.

Але насправді в середині ХVІІ століття був придуманий міф про “один народ”, який виправдовував імперську експансію. Московити перестали бути нащадками фінів і татар, а проголосили себе великороським народом – одним із відгалужень так званої давньоруської народності, поряд із малоросами та білорусами. Радянські пропагандисти трансформували цей міф в ідею про братні народи. Російський народ оголосили “старшим братом”.

Однак і археологічними, і лінгвістичними матеріалами, і письмовими джерелами, встановлено – українці розвивалися безпосередньо зі слов’янського кореня, коли український етнічний субстрат вже існував.

Століттями Росія говорила про те, що українці – неісторична нація. Але в нашій історії є і Київська Русь, одне з найбільших держав Середньовіччя, і ранньомодерна Гетьманщина – держава, яка проіснувала понад 100 років. Здобуття Україною незалежності в 1991 році – це не нонсенс, не випадковість, як кажуть в Росії. Це закономірний результат боротьби історичної нації за свої державність, свободу та незалежність.

Більше випусків з циклу Real.Україна дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 24.08.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×