Радбез ООН обговорить протидію порушенню міжнародного права Росією, – МЗС

uatv
13.03.2019
Фото з сайта 24tv.ua

Україна візьме участь у відкритому засіданні Ради Безпеки ООН з нагоди 5-х роковин окупації Криму, яке відбудеться у п’ятницю, 15 березня, в Нью-Йорку у штаб-квартирі організації. Делегація від нашої держави вкотре нагадає світовій спільноті про злочини кремлівського режиму.

Про це повідомила речниця МЗС України Катерина Зеленко, інформує УНН.

“Очікується, що під час заходу буде здійснено системний аналіз причин та наслідків агресивних дій Росії проти України та розглянуто шляхи попередження подальших порушень міжнародного права, а також прав людини на окупованих територіях. На захисному аспекті буде зроблено особливий акцент, оскільки всі ми бачимо, що, попри ухвалені наприкінці минулого року резолюції Генеральної Асамблеї ООН, Росія продовжує системно порушувати права людини на території окупованого Криму”, – зазначила Катерина Зеленко.

Також вона додала, що проведення цього засідання допоможе підтримувати на порядку денному Радбезу ООН питання агресії Російської Федерації та незаконної анексії Криму.

Захід відбудеться за ініціативи делегацій Франції і Німеччини, які головують у Раді Безпеки у березні та квітні цього року, а також делегацій Бельгії, Великобританії, Польщі та США. Україна стала співорганізатором події.

Оскільки засідання відбудеться за формулою Аррія, участь у ньому візьмуть не лише члени Радбезу, а й представники інших інституцій і неурядових організацій. У складі української делегації на захід вирушать заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, представник неурядової організації “Крим SOS” Алім Алієв і заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Нагадаємо, згідно з доповіддю Управління верховного комісара ООН із прав людини, українські моряки повинні вважатися військовополоненими.

Джерело УНН
дата 13.03.2019
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV