Рада засудила переслідування Віталія Марківа в Італії

uatv
17.01.2020
Фото Радіо Свобода

Верховна Рада ухвалила постанову про заяву у зв’язку з кримінальним переслідуванням старшого сержанта Нацгвардії Віталія Марківа в Італії.

Про це інформує UATV.

За відповідне рішення проголосували 323 депутата.

Зазначається, що справа Віталія Марківа порушує принципи верховенства права, гарантії на справедливий суд та презумпцію невинності.

“Процес проходив у глибоко антиукраїнській атмосфері, докази сторони обвинувачення базувалися на чутках та упередженнях, суд відхилив запит на проведення огляду місця події на горі Карачун (поданий захистом Bіталія Марківа), а ймовірна причетність російської та проросійської сторін, присутніх там під час трагедії, не розслідувалась”, – сказано в документі.

Верховна Рада наголошує на тому, що під час судового розгляду не було надано доказів вини українських військових взагалі, чи Віталія Марківа зокрема.

Депутати також засудили використання неприйнятних формулювань у матеріалах вироку, де українську армію називають “повсталими українцями, що захопили “Карачун”, стверджується, що “стріляти по цивільних було звичним способом дій української армії та НГУ”, а військові дії на сході України називаються “громадянською війною”.

Зазначимо, що українця звинуватили у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі та російського перекладача Андрія Миронова під час військових дій біля Слов’янська в травні 2014 року.

Віталія Марківа було затримано в Італії влітку 2017 року. 
Він заперечує свою причетність до загибелі Роккеллі й Миронова.

Марківа засудили до 24 років ув’язнення.

Джерело UATV
дата 17.01.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×