Рада ЄС затвердила нові правила, які вплинуть на “Північний потік-2”

uatv
15.04.2019
Фото Укрінформ-UATV

Відповідно до нових європейських правил ринку газу, компанія-оператор “Північного потоку-2” має стати незалежною від “Газпрому”.

Про це повідомляє Європейська правда.

Ці правила вже затвердила Рада ЄС. Вони поширюватимуться на європейський ринок та трубопроводи із країн, які не входять до складу Євросоюзу.

“Ухвалена сьогодні поправка передбачає можливість обмежень для існуючих трубопроводів до та з третіх країн, а також чіткі процедури переговорів з третіми країнами та виключення щодо нових трубопроводів”, – заявили у Раді Євросоюзу.

Зокрема, нові правила поширюються і на “Північний потік-2”. Мова йде про розмежування власності, доступ третіх сторін, недискримінаційні тарифи та вимоги до прозорості.

Директива, у якій прописані усі правила, набуде чинності через 20 днів після публікації в Офіційному журналі ЄС. Газові компанії та уряди країн мають 9 місяців, щоб врегулювати усі питання відповідно до прийнятих змін.

Запровадження нових правил безпосередньо пов’язане з будівництвом “Північного потоку-2”, який планують запустити в кінці цього року.

Раніше віце-президент США Майк Пенс заявив, що “Північний потік-2” може перетворити німецьку економіку на заручницю РФ.

Джерело Європейська правда
дата 15.04.2019
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV