Рада ухвалила законопроєкт про вдосконалення механізму закупівель через ProZorro

uatv
19.09.2019
Фото UATV

Народні депутати ухвалили законопроєкт №1076, який допоможе вдосконалити механізм публічних закупівель через ProZorro і заощаджувати до 9 млрд грн щорічно.

Про це повідомляє Урядовий портал, інформує UATV.

Закон, зокрема, передбачає персональну відповідальність за порушення законодавства у сфері закупівель, а також удосконалює механізм їхнього оскарження.

Поріг для обов’язкового проведення закупівель за допомогою платформи планують знизити з 200 до 50 тисяч гривень. Результатом цього стане проведення щорічно понад 250 процедур у системі, й кожна з них матиме етап аукціону.

“Даний законопроект допоможе підвищити контроль за тим, як держава витрачає гроші платників податків, а також суттєво підвищує відповідальність за зловживання та розкрадання. Завдяки цьому рішенню ми також спрощуємо контроль за безвідповідальними постачальниками, що у свою чергу підвищить ефективність державних закупівель ProZorro, знизить ризики та забезпечить справедливість для всіх її учасників”, – зазначив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Зазначається, що зміни дозволять вивести з тіні понад чверть мільйона закупівель – тепер вони відбуватимуться в ProZorro. Це допоможе зекономити більш ніж 9 млрд грн щороку.

Нагадаємо, платформа електронних торгів ProZorro запустила перший державний онлайн-магазин.

Джерело UATV
дата 19.09.2019
категорії Економiка
поділитися

Топ новин на UA|TV