Рада підтримала перейменування Української православної церкви Московського патріархату

Фото Укрінформ-UATV


За відповідний законопроект №5309 проголосували 240 народних депутатів, повідомляє UATV.

Законопроект “Про свободу совісті та релігійні організації” зобов’язує релігійні організації, центр яких розміщується у країні-агресорі, вказувати це в офіційній назві.

У пояснювальній записці зазначено, що законопроект розроблено з метою гарантування державної безпеки і суверенітету України, а також із метою забезпечення суспільства повною і достовірною інформацією.

Законопроект називає ознаки того, що релігійну організацію курирують із країни-агресора:

у статуті ланки організації в Україні містяться вказівки на входження до організації з центром у державі, яка є окупантом;

статут організації у державі-агресорі містить згадку про ланку в Україні та право керівників ухвалювати рішення у канонічних і організаційних питаннях, що є обов’язковими для осередку в Україні;

статут іноземного релігійного об’єднання передбачає обов’язкове входження керівників осередку в Україні до статутних органів закордонної організації із правом вирішального голосу.

На перейменування відводиться 4 місяці з дня набуття чинності даним законом чи проголошення держави агресором, а якщо йдеться про релігійні громади – 9 місяців. Якщо протягом цього часу перейменування не відбулося, втрачають чинності положення статуту релігійної організації про офіційну назву.

Нагадаємо, що у Києві Спасо-Преображенський собор УПЦ МП перейшов до Помісної церкви.

Прямий ефір