Рада асоціації відзначила успішні кроки України на шляху інтеграції з ЄС, – спільна заява

uatv
28.01.2020
Фото з сайта kmu.gov.ua

У столиці Бельгії Брюсселі завершилося Шосте засідання Ради асоціації Україна – ЄС, на якому головував прем’єрміністр нашої держави Олексій Гончарук. Сторони обговорили багато важливих питань й ухвалили спільну заяву.

Про це повідомляє UATV з посиланням на Урядовий портал.

Це засідання стало першим для нового складу уряду України та Європейської комісії.

Рада асоціації відзначила плани українського уряду і наголосила, що ЄС продовжуватиме допомагати Україні. Також вона позитивно оцінила зміцнення політичної асоціації, економічної інтеграції України з Євросоюзом і конкретні результати у цих напрямках, наприклад, зростання двосторонньої торгівлі.

Також у спільній заяві Євросоюз наголосив на тому, що Україна досягла великого прогресу у реалізації реформ, і відзначив необхідність їх продовження, зокрема для того, щоб створити прозорі та рівні умови для бізнесу й інвестиційної діяльності.

“ЄС надав позитивну оцінку крокам Уряду з наближення національного законодавства у сфері цифрової економіки до європейського права. ЄС підтвердив готовність надалі підтримувати цифрову трансформацію України, включно з програмою електронного управління та цифрової економіки”, – зазначає пресслужба уряду.

Сторони також домовилися співпрацювати у протидії дезінформації, гібридним та кіберзагрозам.

Також у спільній заяві відзначається важливість України як стратегічної держави у сфері транзиту газу. На цьому пункті наголосили окремо і Україна, і Європейський Союз.

“Рада асоціації відзначила, що український уряд успішно стабілізував макроекономічну ситуацію, а також привітала кроки влади до відкриття ринку землі на основі верховенства права, принципів прозорості, справедливості та інклюзивності”, – додають у пресслужбі Кабміну.

Євросоюз наголосив, що і далі підтримуватиме суверенітет і територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів, а також позитивно відзначив зусилля нашої держави з мирного врегулювання на Донбасі.

Тривалість санкцій проти Росії залежатиме від повного виконання сторонами Мінських домовленостей, наголосили у ЄС і звернули особливу увагу на відповідальність Російської Федерації.

Крім цього, в ЄС нагадали, що не визнають незаконну анексію Криму і засуджують погіршення ситуації з правами людини у Криму та в окремих районах Луганської і Донецької областей.

Повний текст спільної заяви українською ( .docx , 36.63 Кб )

Повний текст спільної заяви англійською ( .docx , 33.66 Кб )

Читайте також“Промисловий безвіз”: Україна очікує найближчим часом візит оціночної місії ЄС

Джерело Урядовий портал
дата 28.01.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×