“Питання повернення Криму не може бути розмінною монетою у політичних процесах”, – Еміне Джапарова

Фото UATV

Протягом місяця Кабінет Міністрів України затвердить Стратегію інформаційної реінтеграції Криму. Це рішення РНБО, зафіксоване відповідним указом Президента.

“Стратегію розроблено близько 1,5 року тому. Документ проходив непростий процес узгодження різними органами виконавчої влади, – прокоментувала UATV перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. – По суті, це відновлення мовлення на окупованій території. Такий же документ є щодо Донбасу, його ухвалили цього літа. Ми раді, що ці рішення вже є. Адже в Стратегії прописані чіткі відповіді щодо того, як краще діяти Україні та її міжнародним партнерам, щоб домогтися повернення окупованої Росією території”.

Згідно з даними Центру демократичних ініціатив імені ім. Ілька Кучеріва, фінансово підтримати програми, спрямовані на повернення Криму, сьогодні готові 22% українців. Не менш показовими є й інші цифри. За словами заступниці міністра, близько 76% українців вважають, що Крим – це Україна. А понад половина громадян нашої країни переконані, що він повинен стати кримськотатарською національною автономією.

“Ми бачимо чітке перезавантаження громадської думки, з огляду на те, що дійсно “дистанція” від Києва до Криму до 2014 року була досить великою, – акцентувала гостя студії. – Наслідком такої політики, не завжди ефективної та дистанційної, стала окупація. І ось на сьогоднішній день головне – це якраз трансформація суспільної думки. Ми її бачимо в цих цифрах. Вони – мірило соціальних процесів”.

Еміне Джапарова наголосила: у 2014-му РФ скоїла злочин, окупувавши частину суверенної України. Тому повернення Криму, за її словами, не тільки питання цих цифр чи готовності українців допомагати фінансово. “Це відновлення територіальної цілісності держави – питання національної безпеки. І тема повернення-неповернення Криму не повинна стати розмінною монетою будь-яких процесів – ані політичних, ані громадських”, – вважає заступниця міністра.

 Наталія ЛЕВЧЕНКО, UATV

Прямий ефір