Письменник Сергій Постоловський розповів, як створює шпигунські та політичні романи про українські реалії (ВІДЕО)

Скрін з відео

Автор Сергій Постоловський зайняв в Україні нішу, яка практично ніким, крім нього, не заповнена.

За словами Сергія, любов до письменницького мистецтва в нього зародилася ще в дитинстві. Після 14 років він нічого так не хотів робити, як писати книги. Але створені в той час книги відправлялися “в стіл”, а перший роман він видав у 28 років.

“Чим більше я читав, тим більше мені хотілося створювати свої образи, своїх героїв. Я завжди любив читати детективи, шпигунські, політичні, історичні, соціально-психологічні романи”, – згадує автор.

Перший роман “Алмази батьківщини” Постоловський написав російською мовою в 2009-2010 рр., а видали його в 2011-му. В творі автор описав корупційну схему з бурштином. За сюжетом, губернатор однієї з областей України проводить великі махінації з бурштином, оскільки виявляється, що там знайшли не тільки бурштин, а й кімберлітові трубки з алмазами. Чиновник обманює іноземних інвесторів, і його починають шукати. На тлі цих пошуків і розгортаються всі події.

Головний герой романів Постоловського зовсім не схожий на відомих сучасних супергероїв, яких можна зустріти в фільмах і на сторінках книг.

“Герої в стилі Джеймса Бонда – це трохи не мої герої. Я не люблю таких супергероїв. Мої більш земні, тому що в політичному і шпигунському детективі я більше орієнтуюся, насамперед, на трьох британців – Еріка Ембелера, Джона Ле Карре і Грема Гріна. Це більш приземлені люди, які потрапляють у важкі ситуації. Це все прозаїчніше, ніж у Яна Флемінга”, – розповідає Сергій Постоловський.

В українській літературі немає позитивного образу українських спецслужб. У поданні українців співробітник СБУ – це корупціонер, який має круту машину, записану на маму, і великий будинок, записаний на дружину, зазначає автор.

“В принципі, це проблема самих спецслужб. Але водночас ми не можемо сказати, що всі працівники спецслужб наскрізь цинічні та корумповані особистості. Тому що все-таки є хлопці, які “не через страх, а через совість “йдуть і захищають національні інтереси країни. І ось я поставив собі за мету – вигадати та створити такого героя. У нас підростає молодь, діти – їм потрібні нові герої, ті, які живуть серед нас, поруч”, – каже письменник.

У 2012 році Постоловський написав роман українською мовою під назвою “Остання справа полковника Принципа“. Головний герой якраз є працівником українських спецслужб. За сюжетом, події відбуваються в 2040-му році. Після цього автор видав роман “Ворог або Гнів Божий“, який розповідає про молодість головного героя.

“Я зараз дописую новий роман, який називається “Диктатор“, про те, як в Україні до влади приходить диктатор. Він своєрідний, в класичному розумінні – не Сталін і не Гітлер, більше схожий на колишнього південнокорейського лідера Пак Чон Хі, який все ж здійснив це “південнокорейське диво”. Він приходить з гаслом “диктатура для влади, порядок для людей”. І ось тут серед його оточення виникає також Іван Принцип”, – розповів Сергій Постоловський.

Більше випусків програми “Палітурка” дивіться за посиланням.

Прямий ефір