Путін може використати Білорусь, щоб зайти в міжнародний простір, –політолог

uatv
02.09.2020
Фото із сайта politring.com

Першим кроком для врегулювання ситуації в Білорусі мають бути нові вибори і мирний діалог між владою та населенням республіки.

Таку думку в інтерв’ю Тетяні Поповій у програмі ”НА САМОМ ДЕЛЕ: МИР” висловив Вітіс Юрконіс, політолог, викладач Інституту міжнародних відносин і політичних наук Вільнюського університету.

”Першим кроком, звичайно, повинні бути нові вибори і мирний діалог між владою і громадянами Білорусі, – зазначив експерт. – Знайти контакти і живе спілкування дуже важливо, і розуміти, що в нинішній ситуації країна виявилася заручником однієї людини, її жаги влади. Необхідно знайти нові виходи на рівні різних відомств, зокрема, за участі громадянського суспільства”.

Вітіс Юрконіс припустив, що гра Росії є короткостроковою і довгостроковою. Короткострокова полягає в тому, щоб Лукашенко залишився при владі. А довгострокова – це помінятися із ним ролями: якщо Лукашенко імітував переговірника під час останніх років, то зараз Путін буде переговірником з приводу Білорусі.

Читайте також: США варто було б відкликати посла і засудити застосування насильства, – Ходжес про ситуацію в Білорусі

“Це можливість для нього зайти в міжнародний простір і помінятися ролями з Олександром Лукашенком, – сказав політолог. – Для Кремля важливо показати, що ось: хотіли змін, отримаєте зміни. І цей сигнал важливий не тільки для білоруських громадян, але також для росіян”.

Найбільше побоювання Володимира Путіна, на думку експерта, аби такі протестні настрої не перейшли на територію Росії. І він буде робити все можливе, щоб цьому перешкоджати.

Нагадаємо, ЄС, США, Велика Британія і Швейцарія закликали Білорусь припинити репресії.

Джерело
дата 02.09.2020
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×