Призов в окупованому Криму є воєнним злочином Росії, – МЗС

uatv
02.04.2021
Фото Укрінформ

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти вчинення Російською Федерацією воєнного злочину – призову громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, на службу в Збройних силах РФ.

Про це повідомляє UATV із посиланням на сайт МЗС.

Зазначається, що, системно порушуючи норми міжнародного гуманітарного права, зокрема положення Четвертої Женевської конвенції 1949 року, російська окупаційна адміністрація здійснює призов до своїх Збройних сил і на тимчасово окупованій території України.

“Починаючи з 2015 року, російська окупаційна адміністрація вже провела на півострові 12 призовних кампаній, незаконно призвавши близько 28 тисяч людей, а 1 квітня 2021 року розпочинає чергову призовну кампанію. Незгодних із примусовим призовом кримчан окупаційна адміністрація піддає кримінальному переслідуванню, що також є порушенням Четвертої Женевської конвенції”, – йдеться в повідомленні.

Також всупереч нормам міжнародного гуманітарного права здійснюється пропаганда служби в армії держави-агресора, зокрема і серед дітей.

МЗС закликає міжнародну спільноту дати належну оцінку таким діям РФ на тимчасово окупованій території, продовжити та посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою повернення РФ до дотримання норм та принципів міжнародного права.

“Україна продовжує документування порушень Російською Федерацією норм міжнародного права та вжиття заходів для притягнення Росії до міжнародно-правової відповідальності”, – додали у відомстві.

Раніше ​Київ направив РФ ноту через провокації біля посольства України в Москві.

Нагадаємо, що 1 квітня відповідно до указу президента України розпочався призов на військову строкову службу.

Джерело UATV
дата 02.04.2021
категорії Крим
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×