Привести до в’язниці бізнес – одне з наших завдань, – заступниця міністра юстиції (ВІДЕО)

uatv
17.10.2020
Скрін з відео

В Україні зараз 80 тисяч місць у в’язницях і 32 тисячі ув’язнених. Міністерство юстиції України ставить перед собою завдання скоротити кількість в’язниць, щоб оптимізувати виправну систему.

Про це розповіла у програмі “Неофициальный разговор” на телеканалі “Дом” заступниця міністра юстиції України і перша жінка, яка очолила пенітенціарну службу України, Олена Висоцька.

“Зараз наше завдання тут – оптимізувати і скоротити кількість установ, хоч їх і не можна арифметично скорочувати. Потрібно розуміти, що якщо в’язниця для неповнолітніх, наприклад, на 200 місць, а в ній 56 осіб, то наповнити її ніким іншим я не маю права. Точно так само і жіночі в’язниці, точно так само і мінімальний, середній, максимальний режим”, – пояснила специфіку системи Висоцька.

У виправних установах зараз перебуває півтори тисячі жінок. З семи жіночих колоній, які працюють у нашій державі, в чотирьох перебувають ті, хто засуджений вперше, і в трьох ті, хто вже потрапляв у місця позбавлення волі.

Також Олена Висоцька зазначила, що вона, як і сам міністр юстиції Денис Малюська, є прихильником альтернативних форм покарання. Тому у відомстві зараз працюють над реформою пенітенціарної системи України, в тому числі і над системою пробації.

“Ми ж її так налаштовуємо, щоб вона могла допомогти, ось прямо точково, адресно допомогти людині знайти житло, роботу, де навчитися, як влаштуватися”, – зазначила заступниця міністра.

Одне з непростих, але важливих завдань на сьогодні – привести до в’язниці бізнес, зазначила Висоцька. Потрібно зробити так, щоб і у бізнесу була можливість і зацікавленість в цьому. А спрацювати може саме економічний фактор, впевнена вона.

“Зацікавленість буде в тому, що оплата праці тут менша, ніж на ринку. Тому в цьому є чисто економічний фактор. А для нас це буде дуже серйозний прорив, тому що це ресоціалізація”,п – вважає заступниця міністра юстиції.

Раніше міністр юстиції Денис Малюська повідомляв, що в Україні потрібно продати десятки порожніх в’язниць.

Читайте також: Тюрма сьогодні – швидше школа злочинності, а не виправлення, – заступник міністра юстиції

Джерело UATV
дата 17.10.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×