Привчити дитину до читання: письменниця Тетяна Винник дала поради батькам (ВІДЕО)

uatv
17.02.2020
Скрін UATV

Тетяна Винник – дитяча письменниця, поетеса, громадська діячка.

Особливо гостре питання сьогодні серед багатьох батьків – як привчити дітей до читання. А точніше – пробудити любов до книг і усвідомлення того, що це велика цінність. Тетяна Винник знає цю проблему з різних аспектів, оскільки вона теж мама.

“Думаю, що сьогодні всі батьки хочуть, щоб їхня дитина була розумною, освіченою і начитаною. До читання потрібно привчати з самого дитинства. Насамперед – особистим прикладом, – впевнена літератор. – Не має бути ніякого примусу. Якщо не читають батьки, у дитини ця звичка формуватися не буде. Треба влаштовувати сторі-тайми, це зараз дуже популярно. Книжкові події проводять у школах, садочках, бібліотеках. У мене, наприклад, з сином є свої домашні сторі-тайми. Також кожна мама й кожен тато повинні вміти домовлятися з дитиною. І це не тільки про читання. Треба зацікавити дитину робити щось корисне. Започаткуйте такі традиції. Головне – не перетворювати це на покупку“.

Кар’єра Тетяни Винник як дитячої письменниці почалася з народженням малюка. Як це нерідко буває, в пошуках відповідних книг для дитини, вона почала писати свої власні.

Що стосується традицій письменства, то автор зазначає: “Кожна література цінна та має право на існування. Для маленьких діток потрібні саме дитячі книги, тому що, наприклад, в три роки складно пояснити малюкові, що таке смерть. Однак уже в дитинстві необхідно розповідати подібні речі: що таке любов, смерть, толерантність. Все це є в нашому світі, і ми не можемо захистити дитину від цього”.

Тетяна Винник не тільки письменниця, а й громадська діячка. Вона організувала десятки заходів і вже вийшла на міжнародний рівень. На Чернігівщині письменниця організовує та проводить міжнародний фестиваль інтеграції слова в сучасному артпросторі “Литаври”.

“Мені дуже хотілося організувати фестиваль, який не був би схожий на всі інші. Чернігівщина – край, який здавна славився своїми видавничими традиціями, – розповіла героїня програми. – Довгий час в нашому регіоні було затишшя, потім почали з’являтися окремі літературні проєкти. Але мені хотілося зробити щось масштабне”.

Цього року фестиваль буде проходити вже втретє, одночасно в 6 містах області. На три дні ці локації перетворяться на європейські майданчики, де гості дізнаються не тільки про місцевих, але й про письменників з інших країн.

“Такі фестивалі пропагують читання, допомагаючи привчати до цього заняття дітей і молодь. А ще це чудова можливість для поціновувачів літератури поспілкуватися з письменниками, – зауважила Тетяна Винник. – Адже діти часом думають, що письменник – це портрет на стіні. А знайомство зі справжнім письменником, простою людиною, для деяких стає справжнім культурним шоком. Головна ж мета цього заходу – показати, що література цікава, захоплююча, модна, корисна”.

Дитяча письменниця акцентує, що сьогодні важливо змінити сам підхід до викладання літератури в школі.

“Насправді це проблема. І сучасна програма, і підготовка вчителів до читання літератури, – говорить Тетяна Винник. – Виникає питання: “Чи готові вчителі сприймати всю реальність життя?” Їх проблема, як і сучасної освіти – знати письменників і орієнтуватися в новій літературі, мати можливість прочитати ці твори. Оскільки, на жаль, не завжди в провінціях вони доступні. Тому фестивалі та літературні події в цілому сьогодні як ніколи важливі й актуальні”.

Більше випусків програми “Палітурка” дивіться за посиланням.

Джерело UATV
дата 17.02.2020
категорії Культура
поділитися

Топ новин на UA|TV