Присутність НАТО в Україні істотно зросла, – Александер Вінніков

Фото Укрінформ-UATV

Перше співробітництво України з Організацією Північноатлантичного Альянсу почалося ще в 1992 році. Всього через 4 місяці після оголошення незалежності України Альянс запросив її міністра закордонних справ на позачергове засідання Ради Північноатлантичної співпраці. А в 1994 році вона першою серед країн СНД приєдналася до програми “Партнерство заради миру” і залишається єдиною державою, яка брала участь у всіх основних миротворчих місіях Альянсу. У 2016 році з відкриттям Представництва НАТО в Україні співпраця країни й Організації Північноатлантичного договору вийшла на новий рівень.

“Програма “Партнерство заради миру” стала історією успіху НАТО, і Україна є важливою частиною цієї ініціативи. Ваша країна зробила великий внесок у різні місії Північноатлантичного альянсу та зміцнення євроатлантичної безпеки, – каже Александер Вінніков, голова представництва НАТО в Україні, й додає: – Наша присутність суттєво зросла з моменту, коли Україна стала жертвою російської агресії. Ми повністю підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України та її право вирішувати власне майбутнє”.

Сьогодні співпраця НАТО й України охоплює весь спектр політичного і військового діалогу, а також низку практичних ініціатив. У практичній площині найважливішою подією стало прийняття Закону “Про національну безпеку”, над яким українські законотворці працювали разом з експертами й радниками Альянсу.

“Закон “Про національну безпеку” – це важливий крок, який наблизить Україну до євроатлантичних стандартів і принципів. Ми раді, що змогли внести свій вклад в цей ключовий рамковий закон, але попереду ще чимало роботи. Для цього Україна повинна переглянути і розробити ряд похідних законів. Ми підтримуємо Україну в цьому”, – наголосив Вінніков.

За його словами, наступні реформи в сфері безпеки торкнуться, насамперед, механізму демократичного нагляду над сектором безпеки, будуть реформовані СБУ та сфери оборонної промисловості. Також необхідно прийняти Закон про розвідувальну діяльність і закон про державну таємницю та управління секретною інформацією.

“Робота в цих напрямках вже ведеться. Ми раді, що змогли зробити свій внесок у цей ключовий рамковий закон, але попереду ще чимало роботи”, – зазначив голова Представництва НАТО в Україні.

Сьогодні перед Україною стоїть мета втілити стандарти і принципи НАТО до 2020 року. Для досягнення цього країна повинна уніфікувати стандарти для органів в сфері безпеки й оборони.

“Україна вже досягла певних результатів, наприклад, Міністерство оборони поступово трансформується в більш цивільне відомство. Ми з нетерпінням очікуємо, що Україна утримає темп реформ, а ми будемо її в цьому підтримувати. Я вважаю роботу в Україні в цей історичний для країни час особливим привілеєм, і радий можливості зробити свій внесок у трансформацію країни”, – резюмував Александер Вінніков.

Детальне інтерв’ю про співпрацю НАТО й України дивіться 29 січня о 21:30 у програмі “Точки соприкосновения”

Анна КОСТЮЧЕНКО, UATV

Прямий ефір