Пристайко закликав Раду ООН захистити права людей на тимчасово окупованих територіях

uatv
24.02.2020
Фото МЗС України

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко під час виступу на засіданні Ради ООН з прав людини нагадав про порушення прав та свобод громадян в ОРДЛО і Криму з боку окупаційної влади, а також закликав міжнародну спільноту докласти зусиль для припинення цих порушень.

Про це повідомляє пресслужба МЗС, інформує UATV.

“Беручи участь у роботі Сегменту високого рівня 43-ї сесії Ради ООН з прав людини, глава делегації України, міністр закордонних справ Вадим Пристайко наголосив на необхідності інкорпорування правозахисного компоненту у всі аспекти діяльності ООН, без чого неможливо досягти поступу на напрямах забезпечення миру, безпеки та сталого розвитку”, – повідомили у відомстві.

Зазначається, що Вадим Пристайко прибув на засідання Ради з Нью-Йорка, де Генеральна Асамблея ООН розглядала ситуацію на тимчасово окупованих територіях України. Міністр наголосив, що важливо налагоджувати більш тісну взаємодію між двома міжнародними столицями у сфері захисту прав людини та її основних свобод.

“Глава МЗС привернув увагу делегацій до грубих порушень прав та основоположних свобод людини, які скоює російська окупаційна влада на українських територіях, закривши до них доступ для міжнародних моніторингових механізмів, та закликав Раду, правозахисні механізми ООН і міжнародне співтовариство в цілому зміцнити зусилля з метою припинення цих порушень та звільнення незаконно ув’язнених окупаційною владою українців”, – йдеться у повідомленні міністерства.

Нагадаємо, 20 лютого Генеральна Асамблея ООН за ініціативи нашої держави провела спеціальне засідання щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях України. На підтримку України виступили 8 держав – Естонія, Данія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Норвегія та Швеція.

Джерело UATV
дата 24.02.2020
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV