Пристайко розповів про деталі переговорів радників “нормандської четвірки”

uatv
03.09.2019
Фото ОП

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко розповів про зустріч у Нормандському форматі на рівні політичних радників, яка відбулася в понеділок у Берліні.

Про це інформує UATV з посиланням Укрінформ.

Зазначається, що переговори тривали майже 8 годин.

“Сподіваюся, що досягнуті домовленості, які ми збираємося виконати всі, будуть імплементовані найближчим часом, і ми зможемо відкрити шлях до зустрічі на вищому рівні. Є певний успіх, на основі результатів якого ми збираємося базувати наступну зустріч лідерів“, – сказано в повідомленні.

Пристайко додав, що, за домовленістю всіх чотирьох сторін, деталі переговорів він розкрити не може.

За словами міністра, дату зустрічі лідерів Нормандського формату буде вирішено після того, як політичні радники обговорять результати переговорів кожний у своїй країні.

Також Пристайко зазначив, що сторони домовилися завершити процес розведення сил у Станиці Луганській.

“Для цього треба зробити відомі кроки: припинити стріляти, почекати 7 днів, щоби пересвідчитися, що немає безпосередньої загрози обстрілів, і потім розводити – відвести озброєння і людей, зробити коридор, щоби почати розмінування, знімати фортифікаційні споруди, відновляти дороги. Ця процедура прописана, але весь цей час вона не дотримувалася”, – зауважив міністр.

Політичні радники не говорили про обмін заручниками та полоненими, залишивши це питання відповідній підгрупі в межах ТКГ.

Раніше радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що США підтримують проведення перемовин у Нормандському форматі.

У свою чергу спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер допустив можливість залучення президента Дональда Трампа до Нормандського формату.

Джерело Укрінформ
дата 03.09.2019
категорії Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV