Протидія домашньому насильству: в Україні запустили освітній серіал (ВІДЕО)

uatv
08.08.2020
Скрін з відео

В Україні запустили освітній серіал для протидії домашньому насильству. З його допомогою люди зможуть навчитися розпізнавати різні види тиску і дізнаються, як діяти, якщо людина стала жертвою або свідком домашньої тиранії.

За даними Міністерства внутрішніх справ, за останні півроку понад 100 тисяч українців звернулися в поліцію зі скаргами на домашнє насильство. Це на 40% більше, ніж у минулому році.

“Домашнє насильство не проявляється виключно в одній формі. Не дивлячись на те, що законодавство України визначає, що домашнє насильство може бути фізичним, економічним, сексуальним і психологічним, зазвичай воно проявляється в декількох формах, тобто є таким змішаним. Тому якщо домашнє насильство вже відбувається, про нього треба говорити і потрібно звертатися за допомогою”, – відзначає заступник міністра внутрішніх справ України Катерина Павличенко.

Міністерство цифрової трансформації України за підтримки Міністерства внутрішніх справ створило безкоштовний освітній серіал для українців. Це детальна розповідь про те, як чинити, якщо ви стали жертвою або свідком домашнього насильства.

“З серіалу можна дізнатися про те, що таке домашнє насильство і яким воно буває, до кого звертатися за допомогою, про законодавство і повноваження поліції, плануванні власної безпеки і як допомогти постраждалим від домашнього насильства”, – пояснює заступник міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

За даними ООН, у 90% випадків жертвами домашнього насильства в Україні стають жінки. Втім, досі більшість воліє мовчати і терпіти.

Безкоштовно подивитися освітній серіал можна на Національної онлайнплатформі цифрової грамотності.

Усі подробиці – в сюжеті телеканалу “Дом“.

Джерело UATV
дата 08.08.2020
категорії Випуски новин
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×