Протести в Гонконзі можуть обернутися для Китаю санкціями, – експерт

uatv
11.09.2019
Фото UATV

Протягом уже декількох місяців в Гонконзі тривають масові протести. За цей час вони пройшли шлях від мирних виступів до справжніх вуличних битв із поліцією. Ситуація все ще не вирішилася. У чому суть протестів? Проти чого виступають жителі Гонконгу?

Про це журналістам UATV розповів головний координатор Free Hong Kong Center Артур Харитонов.

“Ситуація продовжує бути напруженою і з кожним днем тільки посилюватиметься, – вважає експерт. – Як відомо, протести в Гонконзі почалися у відповідь на спробу прийняти закон про екстрадицію, котрий, як вважають учасники протесту, може використовуватися для боротьби з дисидентами, які втекли з материкового Китаю”. Сама адміністрація Гонконгу вже заявила про те, що знімає законопроект щодо екстрадиції. Але на ситуацію це не впливає, акції тривають.
“Багато світових медіа зробили вкиди про те, що гонконгці нібито вже перемогли й протести повинні припинитися. Але громадяни Гонконгу дали зрозуміти: йдеться не тільки про зняття законопроекту”, – наголосив Артур Харитонов.

Серед головних вимог протестувальників він також виділив пряме виборче право.

“Це продовження “революції парасольок”, яку організували, борючись за пряме виборче право. І це другий пункт вимог жителів Гонконгу після зняття законопроекту про екстрадицію, – пояснив гість студії. – Третє – зняття терміну “повстання”. Це мирний протест, самі громадяни не вважають себе повстанцями та революціонерами. 4-й пункт – розслідування подій, створення незалежної комісії. І п’яте – відставка уряду. Вони вимагають, щоб глава уряду Керрі Лам пішла з посади і були проведені прямі вибори. Варто відзначити, що поки що не йдеться про незалежність. Громадяни кажуть про дотримання міжнародного права й обов’язки Китаю його виконувати”.

Також експерт звернув увагу на те, що за ситуацією в Гонконзі стежать у всьому світі.

“Жителі Гонконгу змогли пробити інфополе й дати світові зрозуміти, що боротьба триває, – зазначив він. – Зараз дуже багато політиків Гонконгу зустрічаються з депутатами й міністрами, просячи підтримки. Думаю, що в найближчі дні буде прийнято важливий документ Конгресом США. Це призведе до того, що проти китайських політиків будуть введені санкції. І це, по суті, буде перший серйозний удар по Китаю”.

Нагадаємо, в Гонконзі під час зіткнень між демонстрантами і поліцією постраждали 19 осіб.

Телеверсію інтерв’ю з Артуром Харитоновим дивіться у програмі “Лицом к лицу” 12 вересня о 19:00 на телеканалі UATV.

Джерело UATV
дата 11.09.2019
категорії Світ
поділитися

Топ новин на UA|TV