Пропозиція “Газпрому” не влаштовує Україну, – Оржель

uatv
19.11.2019
Фото Укрінформ-UATV

Міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель відреагував на пропозицію “Газпрому” щодо транзиту газу терміном на один рік з відмовою обох сторін від усіх взаємних претензій у міжнародному арбітражі.

Про це міністр заявив в ефірі одного з українських телеканалів, інформує DW.

“Пропозиція від Росії є неприйнятною – відмовитися від арбітражів і підписати договір користування українською ГТС лише на один рік”, – сказав Оржель.

За його словами, Україна “знайде можливість конструктивного діалогу з російською стороною”.

У свою чергу, виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко вважає, що подальші переговори щодо транзиту газу мають здійснюватися в тристоронньому форматі за участі Єврокомісії.

“Ми сподіваємося, що робота продовжиться в тристоронньому форматі, і навіть останню пропозицію “Газпрому” ми теж будемо обговорювати в прозорий спосіб у тристоронньому форматі – з нашими європейськими партнерами, щоб забезпечити справедливі, а це, в нашому випадку, європейські умови продовження транзиту”, – зазначив Вітренко.

Нагадаємо, що документ із офіційною пропозицією “Газпрому” щодо транзитного контракту “Нафтогаз” отримав ввечері у понеділок, 18 листопада.

Раніше Вітренко повідомляв, що Україна не “обнулятиме” претензії в суді до “Газпрому”.

Читайте також“Технологія заманювання в пастку”: експерт оцінив ризики нового ультиматуму Путіна щодо газу

Джерело DW
дата 19.11.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV