“Промисловий безвіз” – серед топпріоритетів України у відносинах з ЄС, – Кулеба

uatv
20.12.2019
Фото Facebook Дмитро Кулеба

Віцепрем’єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з віцепрезидентом Європейської Комісії, верховним представником ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозепом Боррелем.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Урядовий портал.

Зазначається, що сторони обговорили підготовку засідання Ради Асоціації Україна-ЄС у січні 2020 року. Кулеба поінформував європейського колегу, що Верховна Рада ухвалила останній необхідний закон для початку процесу оцінювання готовності України до укладання Угоди ACAA (“промислового безвізу”), і тепер Україна розраховує на приїзд до Києва оціночної місії ЄС.

Кулеба повідомив, що Україна зацікавлена взяти активну участь у розробці та реалізації європейської “Нової зеленої угоди”. Також він розповів, що нині координує підготовку урядом списку пропозицій щодо того, як саме Україна може взяти участь у цій ініціативі ЄС.

“Наскільки мені відомо, нині є лише рамочне розуміння угоди. І ЄС буде обговорювати деталі подальших кроків. Україна подасть свої пропозиції, які ЄС, сподіваємося, прихильно розгляне. Ми хочемо бути частиною цих зусиль ЄС з досягнення кліматично нейтральної економіки. Ми зробимо конкретні пропозиції, де Україна може взяти участь і стати невід’ємною частиною європейської політики “Нової зеленої угоди”, – сказав віцепрем’єрміністр.

Боррель запевнив, що сторона ЄС активно готується до засідання Ради Асоціації, аби зробити її максимально змістовно наповненою. Сторони домовилися, що експерти Європейської Комісії та представництва України при ЄС активно проводитимуть консультації щодо очікуваних результатів засідання Ради Асоціації.

Раніше Кулеба розповів, що Київ і Вашингтон працюють над організацією повноцінного візиту президента України Володимира Зеленського до Сполучених Штатів.

Джерело Урядовий портал
дата 20.12.2019
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×