Профільний комітет рекомендував парламенту схвалити закон про нацбезпеку

Фото Укрінформ-UATV

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні та в цілому законопроект “Про національну безпеку України” (№8068), повідомляє Укрінформ.

Відповідне рішення комітет ухвалив більшістю голосів (один утримався) на засіданні 19 червня.

Перед цим секретар комітету з питань нацбезпеки та оборони Іван Вінник розповів про поправки до законопроекту.

“Уточнено функціонал СБУ, який обмежувався питаннями боротьби з тероризмом, контррозвідувальним захистом держави, з підривною діяльністю, він фактично зосереджується на питаннях захисту критичної інфраструктури. Ми уточнили деякі визначення по сектору безпеки та оборони, чітко розмежували повноваження сил оборони та сил безпеки, уточнили функціонал Нацгвардії, яка в мирний час входить до сил безпеки, а під час військового стану керуватиметься Генштабом і здійснюватиме заходи та дії щодо оборони держави”, – зазначив парламентар.

Читайте такожПетро Порошенко вніс до ВР як невідкладний законопроект про Антикорупційний суд 

“Рекомендувати Верховній Раді підтримати у другому читанні та в цілому законопроект №8068 в редакції (комітету), враховуючи поправки”, – сказав голова комітету Сергій Пашинський.

За його словами, комітет спільно із західними партнерами працювали над фінальною версією законопроекту протягом понад двох місяців.

“У цьому законі є специфіка – він повинен відповідати національним інтересам нашої держави, з одного боку, і враховуючи, що ми прийняли рішення про інтеграцію України в НАТО, він повинен відповідати вимогам НАТО щодо адаптації нашого національного законодавства до стандартів Альянсу… Я хочу зауважити, що над цим законом десятки годин працювали наші робочі групи, представники офісу НАТО, представники США, наші депутати, експерти, фахівці. В результаті нам вдалося досягти повного консенсусу в тексті цього закону, що чітко артикульовано в спільному листі керівників ЄС, США, НАТО і місії ЄС в Україні. Цей закон, усі норми, погоджено із законодавством країн НАТО й відповідає тим загрозам національної безпеки, які стоять перед нами”, – зауважив Пашинський.

Водночас, наголосиввін, законопроект передбачає виділення 3% ВВП на розвиток Збройних сил України.

Прямий ефір