Пробіг заради дитячих сердець: киян запрошують на благодійний захід (ВІДЕО)

uatv
14.05.2019
Cкрін UATV

У Києві до Дня міста вже кілька років поспіль проводять благодійний спортивний захід “Пробіг під каштанами”. Головна мета змагання – зібрати гроші на обладнання для Центру дитячої кардіології та кардіохірургії, і тим самим врятувати сотні дитячих життів.

Щорічно в Україні народжуються понад 5 тисяч дітей з вадою серця. Без належного лікування 40% з них не доживають і до місяця. У Центрі дитячої кардіології та кардіохірургії розробили унікальний метод діагностики цього захворювання. Завдяки даній технології в Україні вдалося знизити рівень смертності новонароджених.

За словами головного лікаря медустанови Володимира Жовніра, в центрі також розробили програму допологової діагностики. За її допомогою лікарі виявляють вади серця на 20 тижні вагітності.

“Зараз у нас просять, щоб цю програму ми передали в інші країни”, – зазначає головний лікар.

Устаткування Центру оновлюють в основному за рахунок благодійників та волонтерів.

Зараз зробити свій внесок у порятунок дитячих життів може кожен бажаючий. Для цього достатньо взяти участь в благодійному “Пробігу під каштанами”, який відбудеться в День Києва, в кінці травня.

За словами організатора Галини Філімонової, в минулому році цю ініціативу підтримали понад 16 тисяч учасників. Тоді вдалося зібрати чек на суму 2 млн грн, а в 2017-му – на 1,5 млн грн.

За словами головного лікаря, на виручені гроші в цьому році планують віддати борги за обладнання та почати будувати третій корпус, щоб щорічно оперувати не 3, а як мінімум 5 тисяч дітей.

UATV – інформаційний партнер заходу.

Джерело UATV
дата 14.05.2019
категорії Новини партнерів
поділитися

Топ новин на UA|TV