Про розкол ПЦУ не може бути й мови, – релігієзнавець

22.05.2019
Фото UATV

Релігієзнавець, кандидат філософських наук Віта Титаренко розповіла про ситуацію, яка склалася всередині Православної церкви України, а також про відносини між її почесним патріархом Філаретом і предстоятелем митрополитом Епіфанієм.

У студії каналу UATV вона пояснила, що засідання Синоду ПЦУ, яке відбудеться 24 травня, є плановим.

“Незважаючи на те, які рішення будуть ухвалені на Синоді, основна стратегія ПЦУ як церкви, яка отримала Томос і є автокефальною та незалежною, вже визначена”, – заявила Титаренко.

Релігієзнавець переконана, що ПЦУ буде спрямовувати свої зусилля на об’єднання православ’я в Україні, отримання патріархату, запровадження соборноправності, а також роботу всередині церкви з мирянами.

Експерт нагадала слова митрополита Епіфанія, який недавно заявляв, що про розкол ПЦУ не може бути навіть мови.

“На заклик патріарха Філарета про співслужіння у Володимирському соборі 14 травня відгукнулися лише чотири архієреї з 60. Це говорить про позицію духовенства Православної церкви України. Не може бути мови про те, щоб відродити структуру УПЦ КП. Нам пояснювали в Департаменті релігій Міністерства культури, що сам Філарет підписав у грудні минулого року документ про розпуск цієї юрисдикції. Відродити її неможливо, попри заяви почесного патріарха”, – сказала Титаренко.

Також релігієзнавець вважає, що нинішні процеси в ПЦУ підуть на користь та відкриють шлях до Української церкви для тих представників УПЦ МП, котрі ще не виявили свого бажання приєднатися до ПЦУ.

Віта Титаренко нагадала, що отримання Томосу не зупинило ворожі до України сили, які хочуть дестабілізувати релігійну ситуацію в країні, проте гостру критичну фазу Православна церква України вже пройшла.

Телеверсію інтерв’ю з Вітою Титаренко дивіться в програмі “Лицом к лицу” на UATV 23 травня о 15:00.

Дмитро ГУЛІЙЧУК, UATV

Джерело
дата 22.05.2019
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×