Президент закликав Раду ухвалити зміни до Конституції стосовно децентралізації

uatv
25.02.2021
Фото ОП

Для завершення децентралізації необхідно внести зміни до Конституції України щодо відносин між центральними та місцевими органами влади, а також ухвалити законодавство про місцеві референдуми та стосовно самоврядування у міських громадах.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час засідання Ради розвитку громад та територій у межах Всеукраїнського форуму “Україна 30”, інформує ОП.

Глава держави зазначив, що рівень життя, безпеки, здоров’я, освіти, комфорту й добробуту українців залежить від рівня взаємодії між органами влади.

“Наш рух продовжується, бо остаточно децентралізацію ще не завершено, і цьогоріч ми маємо вирішити декілька дуже важливих, пріоритетних завдань. Перше – ухвалити зміни до Конституції України щодо відносин між центральними та місцевими органами влади. Йдеться, зокрема, про інститут префектів та ліквідацію місцевих адміністрацій”, – розповів Володимир Зеленський.

За його словами, ці зміни спрямовані на те, щоб низку питань на місцях вирішували не чиновники зі столиці, а безпосередньо ті люди, які живуть в тому чи іншому регіоні.

“Разом із тим ми повинні зберегти нашу територіальну цілісність – міцною та беззаперечною. Тому префекти контролюватимуть дотримання Конституції та законів України на кожній території і стануть запорукою унітарного устрою нашої держави”, – додав Володимир Зеленський.

Президент закликав депутатів Верховної Ради ухвалити зміни до Конституції стосовно децентралізації.

Другим важливим завданням глава держави назвав розроблення та ухвалення нормативних актів, які врахують специфіку самоврядування у міських громадах і дадуть містам імпульс та можливості для розвитку.

“Третє завдання – розробити й ухвалити законодавство про місцеві референдуми. Це посилить вплив громади на діяльність місцевої влади та ухвалення ключових рішень саме на місцях. Ми маємо вийти на остаточну формулу управління на місцевому рівні: громади – вирішують, люди – впливають, і разом з державою – контролюють“, – наголосив Володимир Зеленський.

Раніше Денис Шмигаль назвав децентралізацію однією з найуспішніших реформ.

Також повідомлялося, що Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою.

Джерело UATV
дата 25.02.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×