Президент вимагає максимального покарання для п’яних водіїв, які вчинили смертельні ДТП

uatv
13.07.2020
Фото ОП

Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з Кабміном наголосив на необхідності більш жорсткої кримінальної відповідальності за водіння в нетверезому стані, що призвело до загибелі людей у результаті дорожньо-транспортної пригоди.

Про це повідомляє ОП, інформує UATV.

Зеленський вимагає чіткої логістики конкретних і жорстких дій для покращення ситуації з безпекою на дорогах.

Президент наголосив, що ситуація на автошляхах залишається вкрай складною. Остання аварія, спричинена п’яним водієм 12 липня під Києвом, є доказом цього. Внаслідок ДТП загинуло чотири особи, ще одна дитина перебуває в тяжкому стані.

За словами Зеленського, загалом за перше півріччя 2020 року на дорогах загинуло майже 1,5 тис. людей.

“У ДТП в Україні гине більше людей, згідно зі статистикою, ніж на війні. Така кількість може навіть порівнятися з будь-якою епідемією”, – додав глава держави.

За його словами, безпека дорожнього руху має стає пріоритетом номер один для президента, уряду, очільників ОДА, міських голів та голів ОТГ.

Володимир Зеленський нагадав, що Міністерство внутрішніх справ максимально виступало за підписання закону № 720-IX (законопроєкт №3314), за яким відповідальність за водіння напідпитку поверталася зі статусу кримінальних проступків до Кодексу про адміністративні правопорушення. Були аргументи, що кримінальний порядок паралізує роботу, адже процедура документування кримінального проступку є значно складнішою та потребує більше часу.

Тому, на думку президента, повинен бути знайдений інший підхід. Зокрема, оскільки чинні штрафи не мають відповідного стримувального ефекту для водіїв, що сідають за кермо напідпитку, потрібно збільшити їх у 5-10 разів (якщо порушення правил незначне). У разі, якщо п’яний водій спричинив ДТП, яка призвела до людських жертв, має бути запроваджена більш сувора кримінальна відповідальність.

Читайте також: Президент підписав закон про підтримку культури і креативних індустрій

“Якщо водіння напідпитку спричинило загибель – строк покарання має бути збільшений. Можливо, до довічного ув’язнення. Я – за максимальну криміналізацію цих злочинів. Жорстко й надовго. І з максимальним розголосом… І щоб жоден суд не думав когось “відмазати”, – заявив Зеленський.

Він зауважив, що чекає всіх посадовців, які відповідають за це питання, зі звітами та конкретними результатами.

Президент також звернувся до прем’єрміністра України, щоб протягом тижня були підготовлені реальні пропозиції та сформований дієвий план заходів із підвищення безпеки дорожнього руху.

Раніше Володимир Зеленський оприлюднив відео із фрагментами своїх робочих поїздок Україною.

Джерело UATV
дата 13.07.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×