Президент вшанував пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу

uatv
18.05.2020
Фото ОП

Очільник держави Володимир Зеленський з нагоди Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу звернувся до українців. Він нагадав, що ранок 18 травня 1944-го є трагічним світанком у житті кримських татар.

Звернення президента оприлюднили на його офіційній сторінці у Facebook.

“Сьогодні, у День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, ми згадуємо про страшний злочин, наслідком якого стали тисячі людських життів і скалічених доль, – зазначив Зеленський. –Людей саджали у вагони та відправляли за тисячі кілометрів від рідної землі”.

Президент наголосив, що лише через понад 40 років кримські татари отримали змогу повернутися додому.

Нагадав він і про трагічні події 2014 року: окупацію Кримського півсторова Росією.

“Багато українців і кримських татар були змушені знову покинути свою землю. А ті, хто залишився, страждають від ув’язнень, обшуків та утисків, – акцентував глава держави. – Ми віримо, що обов’язково настане день, коли Крим повернеться до України. Кримські татари та українці повернуться до рідних домівок, зберуться за одним столом, щоб разом промовити: Bizim ve siziñ azatlığıñız içün! За вашу і нашу свободу!”.

Нагадаємо, сьогодні, 18 травня, Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар.

Як повідомлялося раніше, МЗС закликає світ посилити тиск на РФ для звільнення ув’язнених кримськотатарських журналістів.

Джерело UATV
дата 18.05.2020
категорії Україна
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×