Президент все ще готовий до діалогу з УПЦ МП, – Святослав Цеголко

Архієреї УПЦ МП саботували зустріч з Петром Порошенком

uatv
13.11.2018

Фото Укрінформ-UATV

Сьогодні, 13 листопада, в “Українському домі” мала відбутися зустріч Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП. Проте представники цієї конфесії зібралися в Києво-Печерській лаврі і оприлюднили заяву, в якій вимагали, щоб глава держави приїхав до них. Зустріч так і не відбулася.

Прес-секретар Петра Порошенка Святослав Цеголко прокоментував цей інцидент. За його словами, Президент запросив владик УПЦ (МП) до діалогу, щоб вони із перших уст почули інформацію про його перемовини із Вселенським Патріархом, про угоду між Україною та Константинопольським Патріархатом і про готовність Вселенського Престолу сприяти проведенню об’єднавчого Собору.

“Послідовно відстоюючи єдність України, прагнучи єдності Української Церкви, ще кілька тижнів тому Президент України ініціював зустріч з усіма архієреями УПЦ (МП), запросивши їх до “Українського дому“, – написав Цеголко.

Проте велика частина архієреїв УПЦ (МП) почала шукати пояснення, щоб не прийти на зустріч і заявили, що місце не підходить.

“Ані мова ультимативних вимог, ані проведення засідання Синоду за сценарієм, вірогідно, надісланим із Москви, не здатні зірвати процес створення Української Помісної Православної Церкви. Цей процес підтримує абсолютна більшість громадян нашої держави. Тому іти проти волі власного народу – це очевидно шлях в нікуди”, – сказав прес-секретар Президента.

Цеголко наголосив, що Петро Порошенко готовий до діалогу.

“Двері “Українського дому” залишаються відкритими“, – відзначив він.

В свою чергу архієреї УПЦ МП видали заяву, в якій розповіли, що розривають євхаристичне спілкування з Константинополем, не визнають рішення Синоду Вселенського Патріархату про канонічну реабілітацію глави УПЦ КП патріарха Філарета і предстоятеля УАПЦ митрополита Макарія, а також зазначили, що не будуть брати участі в Об’єднавчому Соборі, де очікується надання Томосу про автокефалію.

Нагадаємо, що у Мінкульті розповіли про подальші кроки України на шляху до отримання Томосу.

Джерело UATV
дата 13.11.2018
категорії Україна
поділитися

Топ новин на UA|TV