Президент України підписав закон про припинення Договору про дружбу з РФ (ВІДЕО)

Наша країна використала всі можливості цього документу у національних інтересах

uatv
10.12.2018

Фото АП

Президент Петро Порошенко підписав Закон України “Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією”, йдеться на сайті українського гаранта.

“Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу. Інші складові цієї стратегії: це є безвіз, Угода про асоціацію з ЄС, Томос про створення автокефальної незалежної української церкви, вихід з СНД, закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу, створення потужної, патріотичної і професійної української армії, підтримка української мови, власна історія і зміцнення нашої національної ідентичності”, – зазначив Петро Порошенко.

Він також надав завдання МЗС завершити роботи з інвентаризації договірно-правової бази з Росією.

Петро Порошенко підкреслив, що також вимагає від уряду створення міжвідомчого координаційного органу для формування консолідованої претензії України до Росії за заподіяні тривалою збройною агресією збитки.

Президент зауважив, що цей договір не був розірваний раніше заради того, щоб використовувати його положення як базу для наших численних позовів до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій до Росії – як порушниці цього договору та норм міжнародного права.

Глава держави підкреслив, що на початку 2019 року спливає черговий десятирічний термін, коли Україна має офіційно визначитися, продовжувати його чи припинити. За його словами, “вибір очевидний – припинити”.

Петро Порошенко також додав, що Україна використала всі можливості цього документу у своїх національних інтересах.

Нагадаємо, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією було ухвалено 31 травня 1997 року, він набрав чинності 1 квітня 1999 року. Росія неодноразово порушувала його умови, що призвело до загибелі більш ніж 10 тисяч людей. 

Джерело UATV
дата 10.12.2018
категорії Випуски новин, Політика
поділитися

Топ новин на UA|TV