Президент підписав Закон щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації

Законом криміналізуються статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку

uatv
16.04.2018

Фото president.gov.ua

Президент України Петро Порошенко підписав Закон “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації”.

Про це повідомляється на сайті голови держави.

“Прийняття відповідних змін та доповнень сприятиме підвищенню стану захисту та дотримання прав дитини в Україні, наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини від сексуальної експлуатації, дозволить Україні виконати рекомендації Комітету ООН з прав дитини та Європейського комітету з соціальних прав Ради Європи“, – говориться у поясненні до Закону.

Зокрема, Законом передбачені зміни до статті 155 КК України, якими криміналізуються добровільні статеві зносини з особою, яка не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою особою. Це відповідає рекомендаціям Комітету ООН з прав дитини, а також не виникає потреби в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, що суттєво полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину, – підкреслюють на сайті Президента.

“Використання запропонованого у Законі вікового критерію та відмова від вживання терміна “статева зрілість” різко знизить ймовірність об’єктивного ставлення у провину, оскільки суб’єктивна сторона цього складу злочину вимагає від винного усвідомлення, що потерпіла особа не досягла статевої зрілості”, – додають у повідомленні.

Нагадаємо, спікер Верховної Ради Андрій Парубій підписав закон №7322 “Про дипломатичну службу”. Документ набуде чинності за півроку після офіційної публікації, цьому має передувати підписання закону Президентом України.

Джерело UATV
дата 16.04.2018
категорії Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV