Президент підписав закон про спрощення вступу для абітурієнтів з окупованих територій

uatv
10.07.2020
Фото Укрінформ

Президент України Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до закону України “Про вищу освіту” щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей”.

Про це повідомляє ОП, інформує UATV.

Внесення змін до законодавства про вищу освіту ініціював президент.

“Ми боремося за молодь на тимчасово окупованих територіях, за їхній розум і талант. Тому потрібно максимально заохочувати таких випускників переїжджати на підконтрольну Україні територію, вступати в наші заклади освіти, навчатися в українській системі освіти”, – сказав Зеленський.

Читайте такожРеінтеграція: Костюк пояснив, чому скасовують ЗНО для абітурієнтів з окупованих територій (ВІДЕО)

В ОП зазначають, що закон, який підписав президент, розширює права вступу до закладів вищої освіти абітурієнтів із тимчасово окупованих територій Криму, Донбасу та населених пунктів, що перебувають на лінії зіткнення. Зокрема, вони зможуть вступити до будь-якого закладу вищої освіти за квотою, розмір якої визначає Міністерство освіти і науки України.

Для зазначеної категорії абітурієнтів вступ відбуватиметься за результатами вступних іспитів або на основі ЗНО – за власним вибором.

“Раніше вступ за квотою передбачався лише для жителів тимчасово окупованого Криму та м. Севастополя й тільки до обмеженого переліку закладів вищої освіти”, – ідеться в повідомленні.

Закон набирає чинності наступного дня після опублікування.

Раніше стало відомо, що 200 балів на ЗНО-2020 зможуть отримати значно більше абітурієнтів, ніж торік.

Джерело UATV
дата 10.07.2020
категорії Суспільство
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×