Президент підписав закон про підтримку культури і креативних індустрій

uatv
13.07.2020
Фото ОП

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)”.

Про це повідомляє UATV із посиланням на ОП.

Під час підписання документа президент зазначив, що креативні індустрії, заклади культури – серед тих, хто найбільше постраждав від карантину, адже їхня діяльність майже повністю зупинилася.

“Це цілі сфери економіки, які нині перебувають на межі виживання. Вони також сплачують податки й дають людям робочі місця, тому потребують не меншої підтримки, ніж традиційні галузі бізнесу“, – наголосив Зеленський.

В ОП нагадали, що закон Верховна Рада ухвалила в другому читанні 16 червня. Документом встановлюється зменшення плати за оренду майна за вимогою наймача закладу культури, який здійснює підприємницьку діяльність із використанням цього майна, впродовж усього часу, коли воно не могло використовуватися.

Також документ надає додаткові можливості для радіо через спрощення процедур шляхом внесення змін до закону “Про рекламу”.

Окрім цього, він поширює держпідтримку кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроєктів. Зазначається, що для національних ігрових, анімаційних, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, серіалів та фільмів-дебютів вона може бути в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості.

Також вносяться зміни до закону “Про оренду державного та комунального майна” з метою унормування надання закладами культури платних послуг у сфері культури та мистецтв.

Раніше президент підписав закон про спрощення вступу для абітурієнтів з окупованих територій.

Окрім цього, нещодавно Зеленський підписав закон про недопущення штрафів за борги по кредитах під час карантину.

Джерело UATV
дата 13.07.2020
категорії Культура
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×