Президент підписав закон про обмеження обігу пластикових пакетів (ВІДЕО)

uatv
07.06.2021
Фото ОП

Президент Володимир Зеленський під час форуму “Україна 30. Екологія” підписав закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”.

Про це пише UATV із посиланням на Офіс президента.

“500 – стільки пакетів за рік використовує кожен українець. 20 хвилин – саме стільки, в середньому, ми користуємося пакетом. Понад 100 років – саме стільки один пакет розкладається. Декілька секунд – саме стільки потрібно часу, щоб підписати цей закон”, – сказав глава держави.

Документ регулює обіг пластикових пакетів та має на меті стимулювати розвиток виробництва біорозкладних пластикових пакетів.

Зокрема, законом забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів (крім біорозкладних) у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування. Пластикові пакети мають надаватися лише за гроші. При цьому роздрібні ціни на такі пакети не можуть бути нижчими за мінімальні ціни, які встановлює Кабмін.

Також передбачається обов’язкове маркування біорозкладних пластикових пакетів та встановлюються штрафи за порушення цих норм.

Документ стає чинним на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через шість місяців з дня набрання чинності, крім окремих його положень.

Володимир Зеленський також наголосив на важливості ще одного напрямку екологічної політики – управління відходами. Він зазначив, що розроблений сучасний законопроект з цієї проблематики.

Читайте також: В Україні до переробки відходів хочуть залучити інвесторів, – міністр екології (ВІДЕО)

Нагадаємо, що Верховна Рада обмежила обіг пластикових пакетів в Україні 1 червня.

Джерело UATV
дата07.06.2021
категорії Політика
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×