Президент підписав Закон про реінтеграцію Донбасу

Документ визначає особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу

uatv
20.02.2018
Фото Укрінформ–UATV

Президент Петро Порошенко підписав закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, – сповіщає Укрінформ.

Церемонія підписання закону відбулася під час засідання Воєнного комітету, яке транслювалося в прямому ефірі.

Президент  прокоментував підписання закону у своєму Twitter.

Як відомо, 18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях”, яким Росія визнається країною-агресором та здійснює тимчасову окупацію частини території України.

У документі визначається дата початку окупації частини України, зокрема Криму та Севастополя, – 20 лютого 2014 року.

Законом про реінтеграцію Донбасу фіксуються  особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Передбачено, що межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях, визначаються Президентом за поданням Міністерства оборони, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних сил.

Згідно з законом, відповідальність за матеріальну чи моральну шкоду, завдану Україні внаслідок агресії Російської Федерації, покладається на Росію відповідно до загальновизнаних принципів і норм міжнародного права.

Окрім того, парламентарії встановили, що особи, які беруть участь у збройній агресії Російської Федерації або залучені до участі в окупаційній адміністрації РФ, несуть кримінальну відповідальність за порушення законодавства України та норм міжнародного гуманітарного права.

8 лютого 2018 року Закон підписав Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Джерело Укрінформ
дата 20.02.2018
категорії Суспільство
поділитися
Топ новин на UA|TV