Президент підписав указ щодо підвищення якості доріг в Україні

uatv
19.07.2019
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський за результатами наради щодо дорожньої інфраструктури підписав указ щодо створення умов для розвитку та підвищення якості автомобільних доріг.

Про це повідомляється на сайті глави держави.

Зазначається, що документ передбачає низку заходів, спрямованих на створення безпечних та комфортних умов для учасників дорожнього руху, розвиток мережі якісних доріг, формування сприятливих умов для бізнесу.

Зокрема, до 1 січня 2020 року Кабінет міністрів України має забезпечити перегляд кваліфікаційних критеріїв, фінансових і технічних вимог до учасників публічних закупівель відповідно до найкращих світових практик.

“Крім того, мають бути створені умови для використання новітніх технологій та матеріалів під час будівництва, реконструкції, ремонту доріг, переглянуті відповідні нормативно-технічні документи з метою забезпечення європейської якості автомобільних доріг. Також замовники мають залучати на конкурсних засадах незалежного інженера-консультанта у сфері дорожнього будівництва (FIDIC) на етапах закупівель, виконання робіт, гарантійного обслуговування будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг”, – йдеться в повідомленні.

Під час наради глава держави зауважив, що впродовж останніх днів відвідав декілька регіонів, де ознайомився з перебігом ремонтів на автошляхах. За його словами, є багато проблем щодо фінансування, прозорості проведення тендерів, фаховості компаній-підрядників, якості виконаних робіт, і всі вони потребують негайного вирішення. Крім того, має бути напрацьований план із чітким переліком доріг і термінами їхнього ремонту.

Також президент наголосив, що на першому етапі необхідно відремонтувати головні магістралі. Водночас інші дороги мають бути у нормальному стані.

“Треба побудувати пріоритетні дороги. Є міста, де немає аеропорту, залізниці, а тепер немає й доріг”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, нещодавно Кабмін затвердив програму розбудови доріг місцевого значення.

Джерело UATV
дата 19.07.2019
категорії Економiка
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×