Президент підписав меморандум і кредитну угоду про допомогу від ЄС у €1,2 млрд

uatv
14.09.2020
Фото ОП

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію меморандуму та кредитної угоди між Україною та Євросоюзом щодо отримання макрофінансової допомоги у сумі до 1,2 млрд євро.

Про це інформує пресслужба ОП.

Зазначимо, що Верховна Рада ухвалила цей закопроєкт 25 серпня 2020 року.

Реалізація положень меморандуму та вказаної угоди дозволить залучити додатковий кредитний ресурс Євросоюзу. Кошти спрямують на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ у нашій державі. Виплата здійснюватиметься двома траншами по 600 млн євро кожен.

Меморандум визначає загальні передумови для виділення коштів. Передбачені заходи стосуються медичних закупівель, податкової та митної реформ, функціонування судової системи, державного управління, корпоративного управління для державних підприємств, функціонування ринку газу.

Меморандум та кредитну угоду Україна та ЄС уклали 23 липня у Брюсселі. Цьому передувало ухвалення Європейською Радою рішення про виділення макрофінансової допомоги країнам Європейської політики сусідства та розширення допомоги в умовах кризи COVID-19 обсягом 3 млрд євро. Тоді Україна отримала найбільший пакет допомоги в розмірі 1,2 млрд євро. 

Читайте такожМалий бізнес, фермерство та реформи: Україна отримала від ЄС €105 млн

Джерело UATV
дата 14.09.2020
категорії Україна та ЄС
поділитися

Схожі новини


Топ новин на UA|TV

×