Президент обговорив із послами країн G7 конституційну кризу та роботу НАБУ

Фото ОП

Президент Володимир Зеленський провів відеозустріч із послами країн “Великої сімки” (G7) та Європейського Союзу.

Про це інформує пресслужба ОП.

У розмові брав участь також керівник ОП Андрій Єрмак та директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Артем Ситник.

Співрозмовники обговорили питання виходу з кризи, яку спричинив своїми останніми рішеннями Конституційний суд, функціонування НАБУ та проведення ефективної судової реформи.

“Я категорично не сприйняв нещодавнє рішення Конституційного суду щодо скасування частини положень антикорупційного законодавства. Воно фактично “обнулило” всю систему боротьби з корупцією”, – запевнив глава держави.

За його словами, українська влада насамперед має забезпечити безперервну діяльність антикорупційних органів та відновити роботу системи електронного декларування.

Зеленський нагадав, що нещодавно з цього питання мав детальну розмову з головою Венеціанської комісії Джанні Букіккіо, який запропонував експертизу комісії в цій складній ситуації.

Президент вважає, що відновлення до кінця року кримінальної відповідальності за брехню в деклараціях, повернення всіх контрольних функцій до НАЗК і вирішення питання КСУ є першими кроками на шляху виходу із конституційної кризи.

Окремо президент наголосив, що перед українською владою стоїть більш стратегічне завдання – реформа судової системи.

Зі свого боку посли G7 запевнили, що підтримують судову реформу, яка є ключовим чинником для євроінтеграції. Також дипломати повністю підтримали швидку реакцію української влади на рішення Конституційного суду.

Сторони погодилися, що потрібно забезпечити процедуру чесного та прозорого відбору нових суддів КСУ.

Окремо учасники обговорили загрози, які стоять перед НАБУ через рішення Конституційного суду.

Володимир Зеленський запевнив, що визнання неконституційними окремих положень Закону “Про Національне антикорупційне бюро України” наразі не створює жодних загроз, що можуть вплинути на легітимність і незалежність як НАБУ, так і його чинного директора.

Директор Бюро Артем Ситник зі свого боку додав, що повністю погоджується з позицією глави держави та ОП. Водночас НАБУ спільно з владою опрацьовуватиме низку потенційних загроз, які можуть створити юридичні колізії через рішення КСУ в майбутньому.

На завершення посли G7 сказали, що такі зустрічі є основою для ефективної співпраці.

Нагадаємо, що суд визнав неконституційною кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також заблокував роботу НАЗК та системи електронного декларування.

Читайте також: Рішення Конституційного суду: президент звернувся до правоохоронних органів

Прямий ефір